Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Koło Europejskie

Opiekunki: p.Wioletta Madej, p.Anna Karbownik

Szkolny Klub Europejski, działający od 2003 roku przy III Liceum Ogólnokształcącym powstał z inicjatywy p. Renaty Kurkarewicz. Od początku stawiał sobie za zadanie kontynuację edukacji europejskiej prowadzonej w gimnazjum. Już pierwszy rok pracy pokazał duże zainteresowanie młodzieży tematyką unijną. Zaowocował między innymi udziałem w I Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej, debatą na temat integracji Polski z Unią czy też przygotowaniem obchodów Europejskiego Dnia Dziecka.

Ważnym wydarzeniem okazała się organizacja Dnia Europejskiego – uroczystości szkolnej zgłoszonej do konkursu „Forum Europejskie w Mojej Szkole”. Od tego roku przedsięwzięcie to na trwałe wpisało się w kalendarz imprez szkolnych. Do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością pomimo, że zmieniło swoją formułę. Obecnie w naszej szkole organizowany jest cyklicznie Dzień Narodów. Młodzież losuje kraje, na temat których przygotowuje prezentację zawierającą najważniejsze wiadomości. Cala społeczność uczniowska III LO w tym dniu wspólnie bawi się i uczy, prezentując w niezwykle barwny sposób historię,tradycje i kulturę państw całego świata.

Istotnym przedsięwzięciem propagującym tematykę unijną stał się wdrożony przez p. Wiolettę Madej program „Wspólna Europa – wspólne szanse”. Licealiści organizują spotkania i zajęcia pozalekcyjne o charakterze dydaktycznym oraz twórczym. Współpracują z instytucjami pozarządowymi zajmującymi się problematyką europejską. Wymieniają informacje pomiędzy klubami w regionie i w kraju, organizują wystawy, imprezy kulturalne.

Ciekawymi przedsięwzięciami okazały się na przykład: symulacja obrad Parlamentu Europejskiego nadzorowana przez pracowników Polskiej Fundacji im. R. Schumana w Warszawie czy też spotkanie z pracownikami Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Łodzi. Realizacja programu przynosi wymierne efekty, spotyka się z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy podkreślają w swoich opiniach rozbudzenie zainteresowań tematyką Unii Europejskiej.