Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

EKO-pracownia biologiczna 2020

Zadanie pn. „Utworzenie pracowni biologicznej pn. Biologiczna Ekopracownia przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim” uzyskało dofinansowanie w konkursie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu „Nasze Ekologiczne Pracownie".

Z dumą informujemy, że z powodzeniem zakończył się kolejny etap wdrażania w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 działań nakierowanych na  rozwój szeroko pojętej edukacji przyrodniczej. To już kolejna EKOPRACOWNIA na Nadrzecznej, po pracowni chemicznej przyszedł czas na pracownię biologiczną. 

W roku szkolnym 2019/2020 w ramach konkursu pn. „Nasze Ekologiczne Pracownie” powstała nowoczesna ekopracownia biologiczna wyposażona w nowe meble, sprzęt i różnorodne pomoce dydaktyczne.

 Głównym walorem ekopracowni są wysokiej jakości mikroskopy, bogaty asortyment gotowych preparatów mikroskopowych jak również zestawy narzędzi preparacyjnych. Pracownię wyposażono również w  laptopy, które posłużą uczniom do analizy obserwowanych obrazów mikroskopowych, a także projektor z ekranem.

Ekopracownia wzbogaciła się także o szeroki asortyment sprzętu laboratoryjnego i odczynników chemicznych, które umożliwią uczniom zapoznanie z metodologią prowadzenia doświadczeń. Wyposażenie pracowni w cieplarkę, myjkę ultradźwiękową, licznik koloni zapewni natomiast zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu mikrobiologii.

Ponadto zakupiliśmy liczne modele anatomiczne m.in. model tułowia człowieka, model szkieletu człowieka, model czaszki, model oka, model skóry, model mózgu, model serca, jak również modele szkieletów przedstawicieli wszystkich grup kręgowców. Ściany pracowni udekorowały nowe plansze o tematyce biologicznej. Walory estetyczne pracowni podniosły zakupione rośliny doniczkowe.

W naszej pracowni pojawiły się także lupy, lornetki oraz atlasy i klucze służące do rozpoznawania gatunków, które będą przydatne podczas zajęć terenowych.

Wyżej wymienione  zasoby edukacyjne mają przede wszystkim wspierać  przekazywanie treści teoretycznych  doświadczeniem charakterystycznym dla przedmiotów przyrodniczych. Zapewni to wysokie standardy nauczania i atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy. Projekt przewiduje wykorzystanie pozyskanej bazy przede wszystkim na lekcjach biologii, zajęciach laboratoryjnych technikum analitycznego  oraz zajęciach koła ekologiczno-przyrodniczego.

Wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 także będą mogli  korzystać z zakupionego sprzętu i odczynników na lekcjach biologii. Podjęte działania stanowią kolejną odsłonę tworzenia w szkole przy Nadrzecznej  środowiska młodych, wykształconych teoretycznie i praktycznie przyrodników.

Korzystając z okazji pragniemy serdecznie podziękować za współpracę  Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Starostwu Powiatowemu w Tomaszowie Mazowieckim.

Łączna wartość zadania wyniosła 49 807,00 zł, z czego 44 826,00 zł stanowiła dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, zaś kwota 4 981 zł stanowiła wkład własny Beneficjenta.