Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Przystanek czwarty - Flirt z Melpomeną...

Przystanek czwarty - Flirt z Melpomeną…

Szkoła przy ulicy Nadrzecznej to nie tylko nauka, ale także pasja i kreatywność. Od samego początku istnienia placówki oferowano młodzieży możliwość rozwijania uzdolnień artystycznych w ramach zajęć programowych i pozalekcyjnych. Utalentowani wokaliści, instrumentaliści i aktorzy zawsze mogli realizować swoje marzenia i aspiracje.

W dwudziestowiecznej historii placówki działalność artystyczna zajmowała znaczące miejsce. W tym okresie istniały w szkole różne zespoły instrumentalne, chóry, kapele podwórkowe, zespoły folklorystyczne ( młodzi Piliczanie), a nawet kabarety.  Do najwybitniejszych grup artystycznych tego okresu należy zaliczyć szkolny tercet wokalno – instrumentalny, który wziął udział w ogólnopolskim programie telewizyjnym u profesora Aleksandra Bardiniego. Wokalistka tego tercetu, Lidia Jagodzińska, na przełomie lat 70. i 80. zadebiutowała w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze i zdobyła Srebrny Samowar.

W XXI stuleciu flirt Nadrzecznej z Melpomeną zyskuje nowy wymiar. Wśród kolejnych roczników pojawiają się uzdolnieni recytatorsko i aktorsko uczniowie, którzy wspierają podtrzymujący muzyczne tradycje szkoły chór. Najważniejsze projekty sceniczne zrealizowane przez szkolnych artystów to widowiska słowno - muzyczne: A mały Chrystusczeka (z okazji powiatowego spotkania opłatkowego pracowników oświaty), Bądź wiernyIdź (z okazji nadania szkole imienia pułkownika Stanisława Hojnowskiego), Kabaret Starszych Uczniów (z okazji jubileuszu 50 – lecia szkoły), Polska to jest wielka rzecz… (przedstawienie wystawione w kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego z okazji Święta Niepodległości w 2010 roku), Pamiętajcie o ogrodach (śpiewogra prezentowana w 2014 r. podczas finału projektu Z teorii wynika EKOpraktyka dla uczniów gimnazjów powiatu tomaszowskiego), Miłosz odNowa (obraz w ramach programu edukacyjnego Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwa Szkolnego PWN w Roku Miłosza). Nowatorską formą aktywizacji i rozbudzania uczuć patriotycznych okazał się happening artystyczny Piknik Niepodległościowy, zorganizowany dla społeczności powiatu tomaszowskiego w listopadzie 2012 r.

Ostatnie lata to profesjonalna działalność szkolnego Teatru Za kurtyną, który, współpracując z Powiatowym Centrum Animacji Społecznej, co roku wystawia m. in. na deskach kina Włókniarz czy OK Tkacz spektakle premierowe dla społeczności szkolnych i mieszkańców powiatu tomaszowskiego (musicale Sen o Tomaszowie, Life is love, komedie „Ona czy nieona, Randka (nie) w ciemno, widowisko historyczne Pilecki. Pamięć dłuższa niż życie.). Wyjątkowym wydarzeniem artystycznym było przedstawienie historyczno – muzyczne Szklane domy, które uświetniło powiatowe obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W roku szklonym 2017/18 po zrealizowani niezwykłego wyzwania projektowego aktorzy Teatru Za kurtyną uzyskali tytuł Szkoły z teatrem.

„Teatr to aktywna refleksja nad samym sobą”. Te słowa niemieckiego romantyka Novalisa tłumaczą, dlaczego aktorstwo inspiruje, rozwija, uwrażliwia i ciągle fascynuje młodzież z Nadrzecznej.

 

Przystanek piąty...