Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Biblioteka

Biblioteka szkolna ZSP nr 8 jest otwarta w następujących godzinach:

Poniedziałek

08.00 – 14.00

Wtorek

08.00 – 15.00

Środa

08.00 – 15.00

Czwartek

09.00 – 14.00

Piątek

08.00-13.00

Opiekunem biblioteki szkolnej jest Monika Migała.

Biblioteka to miejsce interdyscyplinarne. Wyposażona jest w komputery z dostępem do Internetu. Jest też miejscem, w którym tętni życie kulturalne. To właśnie tutaj funkcjonuje Koło Biblioteczne i Teatralne „Za kurtyną”. W chwili obecnej realizowany jest „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Opracowywane są zbiory zakupione w ramach programu, za kwotę 15000 zł.

Nowy Regulamin Biblioteki Szkolnej ZSP nr 8

1. Z biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracyjni szkoły.
2. Każdy czytelnik zobowiązany jest do zapoznania się z regulaminem biblioteki oraz przestrzegania jego reguł.
3. Czytelnik może wypożyczyć książkę wyłącznie na swoje nazwisko.
4. Jednorazowo można wypożyczyć trzy tytuły.
5. Każdą książkę można wypożyczyć na okres jednego miesiąca, z możliwością przedłużenia jeszcze o dalsze dwa tygodnie.
6. Jeśli czytelnik bez zgody nauczyciela przetrzymuje książkę ponad wyznaczony termin, ilość wypożyczanych dla niego tytułów ogranicza się do jednego.
7. Nauczyciele mogą wypożyczać książki na cały rok szkolny (poza beletrystyką).
8. Na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego wszystkie wypożyczone książki należy zwrócić do biblioteki w celu zweryfikowania, czy książki nie zaginęły lub nie uległy zniszczeniu.
9. Na czas wakacji uczeń może wypożyczyć książki.
10. W czasie ferii zimowych biblioteka umożliwia korzystanie z księgozbioru, informując na tablicy ogłoszeń o terminie i godzinach jej otwarcia.
11. Z księgozbioru podręcznego, oraz z książek, które w bibliotece znajdują się tylko w jednym egzemplarzu można korzystać wyłącznie na miejscu w czytelni.
12. Korzystając z materiałów bibliotecznych w czytelni należy wpisać swoje dane osobowe do zeszytu odwiedzin czytelni.
13. Aby móc wypożyczyć materiały z księgozbioru podręcznego do korzystania poza lokalem biblioteki, należy bibliotekarce pozostawić swoją legitymację szkolną oraz wpisać nazwisko do zeszytu odwiedzin czytelni.
14. Każdy czytelnik odpowiada materialnie za wypożyczone przez siebie książki.
15. Za zagubioną lub zniszczoną książkę, należy odkupić taką samą, lub, gdy jest to niemożliwe, inną wskazaną przez bibliotekarkę.
16. Wszystkie książki należy szanować.