Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

PODRÓŻ SENTYMENTALNA - 60-lecie Nadrzecznej

Przystanek pierwszy:

Kształcenie zawodowe – tradycja „Nadrzecznej”

 

Szkołę na ulicy Nadrzecznej najstarsi tomaszowianie kojarzą z przemysłem chemicznym. Placówka powstała, by kształcić kadry dla rozwijającego się w latach 60 – tych lokalnego przemysłu chemicznego. Lata 70. i 80. to kontynuacja obranej strategii i współpraca z największym wtedy zakładem Chemitex – Wistom.

Kryzys transformacyjny lat 90. nie ominął kształcenia zawodowego, ale właśnie wtedy (w 1992 r.) szkoła wystąpiła z inicjatywą otwarcia Technikum Ochrony Środowiska, co stanowiło odpowiedź na potrzeby regionu, będącego jednym z najbardziej zagrożonych pod względem ekologicznym. TOŚ, jak i powstałe na jego bazie w 2002 roku Technikum Analityki Chemicznej, okazały się strzałem w dziesiątkę!

W wyniku zmniejszającego się zainteresowania kształceniem zawodowym w połowie pierwszej dekady XXI w. zlikwidowano część szkół zawodowych.

Triumfalny powrót kształcenia zawodowego do szkoły przy ul, Nadrzecznej nastąpił w ostatnim dziesięcioleciu. Obecnie funkcjonujące Technikum nr 6, wyraźnie nawiązujące do tradycji sprzed lat, tj. Technikum Chemicznego oraz Technikum Ochrony Środowiska, oferuje kształcenie w różnorodnych specjalnościach: technika budowlanego, technika architektury krajobrazu, technika analityka czy technika urządzeń energetyki odnawialnej.

Profesjonalne kształcenie zawodowe jest wspieranie przez programy unijne (projekt nr RPLDP.11.03.01-10-0015/15 Nowoczesne szkolnictwo zawodowe w ZSP nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim oraz projekt nr RPLD.11.03.01-10-0035/17-00 Azymut na sukces –nowoczesne kształcenie zawodowe w ZSP nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim), a także środki Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (projekty Nasza Eko – pracownia i Eko – pracownia biologiczna).

Przystanek drugi....