Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Tydzień praktyk w Sewilli za nami!

Od dnia 27 lutego 21 uczniów Technikum nr6  w zawodzie technik analityk realizuje praktyki w ramach mobilność III projektu „Ścigaj marzenia rozwoju zawodowego „ realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w ramach projektu "Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego". Młodzież wraz opiekunami p. Beatą Koch- Lubicką i p. Małgorzatą Chrząszcz wyjechała na swoje praktyki do słonecznej Hiszpanii.

W pierwszych dniach pobytu młodzież uczestniczyła w Sewilla Tour prowadzonego przez  pracownika firmy przyjmującej naszą szkołę- EuroMind, po najważniejszych miejscach jakie warto zobaczyć w Sewilli. Podczas spaceru podziwialiśmy m.in.: imponującą gotycką Katedrę Świętej Marii,  Plac Hiszpański (Plaza de España), Park Marii Luizy, Metropol Parasol, Torre del OroKrólewską Fabrykę Cygar, wieżę Gilarda, Plaza de Toros- najstarszą arenę byków w kraju oraz wciąż wykorzystywaną rezydencję królewską Alcázar.

Pierwszy dzień pracy w laboratoriach Kovac i Cetecal, w których realizujemy praktyki był trudnym doświadczeniem dla uczniów, ponieważ zetknęli się oni z innym sposobem pracy i oczywiście z obcym językiem w jakim prowadzone są zajęcia. Jednak po kilku godzinach pracy wszyscy przełamali barierę językową i od teraz praca stałą się dla nich mniej stresująca. W pierwszym tygodniu uczniowie przeprowadzali posiewy bakterii z pobranych próbek wody z okolicznego wodopoju, przeprowadzili także filtrację próbek wody, a jedna grupa dodatkowo wykonywała wymazy z nosa i żel do dezynfekcji.

Oprócz doskonalenia umiejętności zawodowych uczestnicy uczą się także nowego języka obcego. Podczas kursu języka hiszpańskiego prowadzonego przez nauczycielkę- Paqi , uczniowie poznają podstawowe zwroty i słowa niezbędne do codziennej komunikacji. Kurs ten zostanie zakończony egzaminem w drugim tygodniu pobyty.

Aby poznać klimat Hiszpanii, a przede wszystkim jej ciekawe smaki i kulturę jedzenia w środowy wieczór młodzież odwiedziła restaurację w której serwowano tradycyjne Tapas, które są bardzo popularne w Hiszpanii.