Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wielki Test - Zestaw LV

Na odpowiedzi czekamy pod adresem: test1918@op.pl .

 1. W jaki sposób poseł rosyjski Nikołaj Repnin starał się powstrzymać kadetów Szkoły Rycerskiej od udziału w Konfederacji Barskiej ?
 2. Jakie ugrupowanie polityczne inspirowało rozruchy w Warszawie w wyniku których doszło do samosądów na targowiczanach ?
 3. Jaka polska formacja zbrojna używała tej chorągwi: 
 4. Kto w latach 1804–1806 ponownie zaczął wydawać „Zabawy Przyjemne i Pożyteczne” ?
 5. W którym roku Antoni Henryk Radziwiłł został księciem-namiestnikiem autonomicznego Wielkiego Księstwa Poznańskiego ?
 6. Kto był autorem Żywotu Tomasza Ostrowskiego, ministra Rzeczypospolitej, później prezesa senatu Księstwa warszawskiego i Królestwa polskiego ?
 7. Kto dowodził wojskami rosyjskimi podczas bitwy pod Ostrołęką ?
 8. Jak nazywał się austriacki starosta, który w 1846 roku wykorzystał antyszlachecki ruch chłopski w tarnowskiem i skierował go przeciw ziemiaństwu ?
 9. Kiedy urodził się Tadeusz Jordan Rozwadowski ?
 10. W jakim mieście powstał I Proletariat ?
 11. Przedstawiciele jakich polskich ugrupowań politycznych wzięli udział w Konferencji Partii Opozycyjnych i Rewolucyjnych Rosji w Paryżu ?
 12. Jaki numer nosił cesarsko-królewski pułk piechoty zwany pułkiem cieszyńskim ?
 13. Kto był autorem tych słów: Wojna się kończy. Ale nie z woli tych, którzy ją zaczynali, bo okazało się, że ci właśnie skończyć jej nie potrafią. I oto walą się w proch trony za tronami, zdruzgotana pada tyrania za tyranią, burza rozpętana wywraca tych, co ją wywołali. I dla nas, dla narodu polskiego, bije godzina wyzwolenia z chwilą, gdy runęły te rządy, te władze które trzymały w rozdarciu lud polski. Teraz on ujmuje w swe ręce rząd. ?
 14. Czyj rząd chciano obalić w wyniku tzw. zamach Januszajtisa ?
 15. Kiedy miało miejsce Powstanie Sejnieńskie ?
 16. Kiedy wojska gen. Śmigłego – Rydza zdobył Dyneburg ?
 17. Dlaczego Roman Dmowski ustąpił z Rady Obrony Państwa ?
 18. Celem jakiej partii była rewolucja społeczna, która wiązała się z likwidacją państwa polskiego i wcieleniem jego terenów do ZSRR jako republiki sowieckiej ?