Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wielki Test - Zestaw LV

Na odpowiedzi czekamy pod adresem: test1918@op.pl .

 1. W jaki sposób poseł rosyjski Nikołaj Repnin starał się powstrzymać kadetów Szkoły Rycerskiej od udziału w Konfederacji Barskiej ?
 2. Jakie ugrupowanie polityczne inspirowało rozruchy w Warszawie w wyniku których doszło do samosądów na targowiczanach ?
 3. Jaka polska formacja zbrojna używała tej chorągwi: 
 4. Kto w latach 1804–1806 ponownie zaczął wydawać „Zabawy Przyjemne i Pożyteczne” ?
 5. W którym roku Antoni Henryk Radziwiłł został księciem-namiestnikiem autonomicznego Wielkiego Księstwa Poznańskiego ?
 6. Kto był autorem Żywotu Tomasza Ostrowskiego, ministra Rzeczypospolitej, później prezesa senatu Księstwa warszawskiego i Królestwa polskiego ?
 7. Kto dowodził wojskami rosyjskimi podczas bitwy pod Ostrołęką ?
 8. Jak nazywał się austriacki starosta, który w 1846 roku wykorzystał antyszlachecki ruch chłopski w tarnowskiem i skierował go przeciw ziemiaństwu ?
 9. Kiedy urodził się Tadeusz Jordan Rozwadowski ?
 10. W jakim mieście powstał I Proletariat ?
 11. Przedstawiciele jakich polskich ugrupowań politycznych wzięli udział w Konferencji Partii Opozycyjnych i Rewolucyjnych Rosji w Paryżu ?
 12. Jaki numer nosił cesarsko-królewski pułk piechoty zwany pułkiem cieszyńskim ?
 13. Kto był autorem tych słów: Wojna się kończy. Ale nie z woli tych, którzy ją zaczynali, bo okazało się, że ci właśnie skończyć jej nie potrafią. I oto walą się w proch trony za tronami, zdruzgotana pada tyrania za tyranią, burza rozpętana wywraca tych, co ją wywołali. I dla nas, dla narodu polskiego, bije godzina wyzwolenia z chwilą, gdy runęły te rządy, te władze które trzymały w rozdarciu lud polski. Teraz on ujmuje w swe ręce rząd. ?
 14. Czyj rząd chciano obalić w wyniku tzw. zamach Januszajtisa ?
 15. Kiedy miało miejsce Powstanie Sejnieńskie ?
 16. Kiedy wojska gen. Śmigłego – Rydza zdobył Dyneburg ?
 17. Dlaczego Roman Dmowski ustąpił z Rady Obrony Państwa ?
 18. Celem jakiej partii była rewolucja społeczna, która wiązała się z likwidacją państwa polskiego i wcieleniem jego terenów do ZSRR jako republiki sowieckiej ?