Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wielki Test - Zestaw LXI

Na odpowiedzi czekamy pod adresem: test1918@op.pl .

 1. Kto był twórcą polskiego teatru narodowego ?
 2. Co obecnie znajduje się w Pałacu Kazimierzowskim ?
 3. Kiedy Antoni Ostrowski otrzymał tytuł kasztelana ?
 4. W jakich latach żył gen.Jan Henryk Dąbrowski ?
 5. Kiedy utworzono Pułk Lekkokonny Starozakonny ?
 6. Który Dowódca Armii Włoch wyraził zgodę na tworzenie Legionów Polskich ?
 7. Jaką funkcję pełnił gen. Piotr Szembek od 4 grudnia do 16 grudnia 1830 podczas Powstania Listopadowego ?
 8. W jakim powstaniu brał udział Jan Krzeptowski zwany Sabałą ?
 9. Jakiego powstania dotyczy poniższy obraz: 
 10. Do kiedy działała na ziemiach polskich Socjalno-Rewolucyjna Partiia „Proletariat”( II Proletariat) ?
 11. Jaki numer nosiła cesarsko-królewska Dywizja Piechoty zwana Dywizją Krakowską, Krakusami lub Dywizją Śląsko- Galicyjską ?
 12. Kiedy została wygłoszona przez Wiktora Jarońskiego deklarację, wyrażającą solidarności narodu polskiego z Rosją w jej walce z Niemcami po wybuchu I wojny światowej ?
 13. W skład jakiej formacji weszły resztki Legionu Puławskiego ?
 14. Wymień imię i nazwisko Polaka : W czasie I wojny światowej (…)został zapytany przez wziętego do niewoli rosyjskiego oficera o co właściwie walczą polscy legioniści. Polak odpowiedział: „My walczymy o wolność, a wy o co?”. Na to Rosjanin: „A my o honor”! „Widocznie każdy walczy o to czego mu brakuje” – skwitował Polak.
 15. Jaką funkcję pełnił w rządzie lubelskim Tomasz Arciszewski ?
 16. Kiedy Józef Piłsudski mianował Tadeusza Jordana Rozwadowskiego Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich w Galicji Wschodniej (Armii „Wschód”) ?
 17. Kiedy doszło do zamieszek w Katowicach w wyniku których został zamordowany przez niemieckich bojówkarzy polski lekarz Andrzej Mięlecki ?
 18. W którym roku urodził się Karol Wojtyła ?