Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w ZSP nr 8

W tym roku społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 uczestniczyła w wielu przedsięwzięciach mających na celu uczczenie pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Już w piątek 28 lutego w siedzibie PCAS został wyświetlony  film „Inka 1946”. W projekcji wzięły udział klasy II B,I TG i  I TP pod opieką p.Renaty Kurkarewicz, p.Izabeli Szymańskiej i p.Piotra Dębickiego.

Również w niedzielę 1 marca, kiedy to oficjalnie jest obchodzony Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych duża grupa uczniów naszej szkoły, z różnych klas, wzięła udział w miejskiej uroczystości upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych oraz  VIII Edycji Biegu Wilczym Tropem. Do pokonania był symboliczny dystansie 1963 m, która jest równocześnie datą śmierci ostatniego żołnierza antykomunistycznego powstania-Józefa Franczaka „Lalka”.

W poniedziałek 2 marca Dyrektor Szkoły p.Tomasz Migała oraz uczniowie klas  I AG i I BG pod opieką p.Joanny Kosior i  p.Sławomira Szymańskiego wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej z okazji uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pod Patronatem Starosty Tomaszowskiego.

Dodatkowo w pierwszym tygodniu marca w naszej szkole na pierwszym piętrze jest eksponowana kopia wystawy „Zbrojne podziemie antykomunistyczne w Tomaszowie Mazowieckim i okolicach” wypożyczona przy uprzejmości MCK i p.Jarosława Pązika, dzięki której uczniowie mogą poznać bliżej losy tomaszowskich Żołnierzy Wyklętych.

Wszystkie te przedsięwzięcia wpisują się w ramy projektu MEN „Szkoła Pamięta”.

Foto:Kamil Borkowski, naszemiasto.pl.