Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Mobilność III zakończyła praktyki w Hiszpanii.

Po realizacji programu kulturowego, który spędziliśmy w  Kordobie i Maladze uczniowie od poniedziałku przystąpili do realizacji drugiego tygodnia swoich praktyk zawodowych w laboratorium w ramach projektu: „ Ścigaj marzenia rozwoju zawodowego” , który jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w ramach projektu „ Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

W takcie pięciu kolejnych dni w laboratorium Kovac młodzież: liczyła kolonie bakterii Escherichia coli i Salmonelii oraz przygotowywała podłoże aby pobrać próbkę powietrza. Natomiast w laboratorium CETECAL młodzież uczyła się pobierać i przeprowadzać badania bakterii znajdujących się w organizmie, wydobywała olejki z lawendy i rozmarynu oraz przygotowywała kosmetyki.

Uczniowie kontynuowali także kurs języka hiszpańskiego, który zakończył się świetnie zdanym egzaminem. Oprócz zajęć teoretycznych w trakcie kursu ,młodzież sprawdziła swoją znajomość języka hiszpańskiego w praktyce. Podczas zajęć nauczyciela Paqi podzieliła wszystkich na grupy i wyznaczyła zadania do wykonania na Placu Hiszpańskim. Był to dobry sposób na sprawdzenie swojej wiedzy w kontaktach z osobami na ulicy, ale także świetna zabawa, która przeodziała się w zaciętą rywalizację.

Ostatniego dnia mobilności odbyło się uroczyste podsumowanie projektu z koordynatorem firmy Euromind p. Dominiką Jastrzębowską, która przekazała oceny wystawione prze mentorów. Wszyscy uczniowie zostali pochwaleni za swoje zaangażowanie i wykonaną pracę. Otrzymali certyfikaty udziału w projekcie oraz certyfikat potwierdzający zdobycie wiedzy z języka hiszpańskiego na poziomie A1.