Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Mobilność I projektu "Ścigaj marzenia rozwoju zawodowego" - zakończona

Na przełomie września i października 2021r 29 uczniów  w zawodach technik analityk i technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej z ZSP nr8 w Tomaszowie Mazowieckim brało udział w projekcie "Ścigaj marzenia rozwoju zawodowego" realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w ramach projektu " Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego". Była to pierwsza mobilność z trzech, które nasza szkoła będzie realizować w tym projekcie. Uczniowie podczas dwutygodniowego pobytu w Sewilii odbywali praktyki zawodowe w firmach: SAFA Nuestra Señora de los Reyes oraz Laboratorios Kovac.  Pomoc w realizacji projektu zapewniła nam firma partnerska EuroMind, która oprócz zakwaterowania, zorganizowała nam na miejscu program kulturowy oraz kurs języka hiszpańskiego.

Przed wyjazdem wszyscy uczestnicy brali udział w 25 godzinnym kursie języka angielskiego, zajęciach przygotowania kulturowego, organizacyjnych, pedagogicznych oraz doradztwa zawodowego. Wszystkie zajęcia zostały zrealizowane przez pracowników naszej szkoły. Celem tych spotkań było lepsze przygotowanie młodzieży do wyjazdu zarówno pod względem językowym, ale także mentalnym.

Główmy celem wyjazdu było nabycie kluczowych, praktycznych kompetencji zawodowych, interdyscyplinarnych i językowych. Oprócz tego uczniowie poznali kulturę, zwyczaje hiszpańskie, a także odbyli 15godziny kurs języka hiszpańskiego, który zakończył się egzaminem.

Podczas pobytu uczniowie przez pięć dni w tygodniu uczestniczyli w praktykach zawodowych, w czasie których zdobyli praktyczne umiejętności, w których mogli wykazać się wcześniej zdobytą wiedzą teoretyczną oraz poszerzyli zakres wiadomości w swoich zawodach. Językiem komunikacji podczas zajęć prowadzonych przez tutorów był język angielski. Było to doskonałe doświadczenie zawodowe i kulturowe. W ostatni dzień naszego pobytu nastąpiło uroczyste podsumowanie praktyk, na którym uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa i kursu języka hiszpańskiego.

Wolny czas uczniowie spędzili na zwiedzaniu najciekawszych miejsc w Sewilli m.in.  Plaza de Toros de la Real Maestranza de Caballería, Metropol Parasol, Casa de Pilatos, Katedrę Świętej Marii, Plaza de España, Park Marii Luizy,  Królewską Fabrykę Cygar, wieżę Gilarda oraz rezydencję królewską Alcázar.

Oprócz zwiedzania miejscowości pobytu uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Kadyksu i portugalskiej stolicy Algarve- Faro.