Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Etap wojewódzki konkursu wiedzy BHP  "Poznaj swoje prawa w pracy".

W dniu 4 marca 2020 r. w ZSP nr 9 w Łodzi odbył się etap wojewódzki konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy", którego organizatorem jest Państwowa Inspekcja Pracy w Łodzi.

Z naszej szkoły wzięły udział dwie uczennice: Wiktoria Jedlińska z kl. II TA i Wiktoria Nagórka z kl. I TG. Obie to laureatki etapu szkolnego, który odbył się w listopadzie 2019 r.

Konkurs przeprowadzany był w ramach programu Kultura bezpieczeństwa. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z pytaniami testu wiedzy z zakresu prawa pracy i przepisów BHP.

Test opracowany przez Okręgową Komisję Konkursową składał się z 35 zadań dotyczących prawa pracy. Wśród wszystkich pytań, część pochodziło z ogólnej bazy pytań a część było spoza niej i były one o podwyższonym poziomie trudności. 

Na uwagę zasługuje wysoki poziom konkursu. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. W etapie wojewódzkim konkursu wzięło udział 31 szkół (w tym 4 z Tomaszowa Mazowieckiego) reprezentowanych przez 62 uczniów (w tym 8 z Tomaszowa Mazowieckiego).

Za wszystkie pytania można było uzyskać 35 punktów. Zwycięzca uzyskał  maksymalną ilość punktów. Jednak w związku z uzyskaniem przez ośmiu uczniów jednakowej liczby 34 punktów, przeprowadzono dodatkowy test, w którym, oprócz punktów za dobrą odpowiedź, liczył się czas ukończenia testu. 

Zwycięzcy etapu regionalnego będą walczyli o główną nagrodę  w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się w kwietniu 2020 roku w Centrum Nauki „KOPERNIK” w Warszawie.

 

Koordynatorem konkursu jest Katarzyna Sikora.