Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

37 Rocznica Stanu Wojennego

Po raz kolejny 13 grudnia 2018 roku uczniowie i nauczyciele szkoły przy Nadrzecznej wzięli  udział w projekcie dotyczącym historii najnowszej Polski. Okazją była tragiczna 37 rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego na terenie Polski 13 grudnia 1981 roku.  Oprócz młodzieży szkolnej w spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego.

Spotkanie rozpoczęło się symboliczną minutą ciszy ku pamięci ofiar Stanu Wojennego oraz  minirecital Kamili Jeżak, uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim. 

Następnie w pełnej sali widowiskowej MCK wykład pt. „Stan wojenny w Polsce 1981-1983. Geneza, przebieg, konsekwencje” - wygłosił p.Leszek Próchniak  z Oddziałowego Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi. Wystąpieniu towarzyszyła prezentacja multimedialna z inscenizacji stanu wojennego z lat 2015-2016 przeprowadzonych przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Batalion Tomaszów” we współpracy z Gminą Miasto Tomaszów Mazowiecki, jakie odbywały się na Pl. Kościuszki w Tomaszowie Maz.

Wspomnieniami z okresu stanu wojennego podzielili się z młodzieżą tomaszowscy działacze „Solidarności” z początku lat 80. XX w., działający w naszym mieście i w regionie. Teresa Zalewska, Zygmunt Augustyniak, Stanisław Kurnik i Ryszard Wędrychowicz opowiedzieli młodzieży o tamtych traumatycznych i ponurych dla Polaków wydarzeniach, o pracy konspiracyjnej, szykanach i wyrokach więzienia jakie ich spotkały za swoją działalność.

Na zakończenie spotkania odbyła się rekonstrukcja aresztowania działaczy Solidarności zaplanowana i przeprowadzona przez funkcjonariuszy resortu siłowego z epoki PRL. W tej roli wystąpili członkowie SRH „Batalion Tomaszów”, Tomaszowskiego Strzelca JW 1002 oraz uczniowie ZSP nr 8 (Kamil Borkowski, Kacper Borkowski, Jakub Leśniewski i Filip Pastuszka). 

Przedsięwzięcie odbyło się pod patronatem Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Pana Marcina Witko.

Podziękowania za wsparcie przedsięwzięcia : Dyrektor MCK p.Anna Zwardoń, Dyrektor Wydziału Promocji i Kultury p.Małorzta Śmiechowicz, Dyrektor ZSP nr 8 p.Tomasz Migała, p.Wioletta Madej, p.Tomasz Antczak, p.Piotr Malczewski, p.Michał Stec, p.Jacek Wojciechowski oraz Szkolna Rada Rodziców przy ZSP nr 8. 

Szczególne podziękowania za wkład pracy dla p.Piotra Gajdy.

Zdjęcia: Kamil Borkowski, Andrzej Wdowski.

Koordynator projektu i prowadzący: p.Piotr Dębicki.