Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

37 Rocznica Stanu Wojennego

Po raz kolejny 13 grudnia 2018 roku uczniowie i nauczyciele szkoły przy Nadrzecznej wzięli  udział w projekcie dotyczącym historii najnowszej Polski. Okazją była tragiczna 37 rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego na terenie Polski 13 grudnia 1981 roku.  Oprócz młodzieży szkolnej w spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego.

Spotkanie rozpoczęło się symboliczną minutą ciszy ku pamięci ofiar Stanu Wojennego oraz  minirecital Kamili Jeżak, uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim. 

Następnie w pełnej sali widowiskowej MCK wykład pt. „Stan wojenny w Polsce 1981-1983. Geneza, przebieg, konsekwencje” - wygłosił p.Leszek Próchniak  z Oddziałowego Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi. Wystąpieniu towarzyszyła prezentacja multimedialna z inscenizacji stanu wojennego z lat 2015-2016 przeprowadzonych przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Batalion Tomaszów” we współpracy z Gminą Miasto Tomaszów Mazowiecki, jakie odbywały się na Pl. Kościuszki w Tomaszowie Maz.

Wspomnieniami z okresu stanu wojennego podzielili się z młodzieżą tomaszowscy działacze „Solidarności” z początku lat 80. XX w., działający w naszym mieście i w regionie. Teresa Zalewska, Zygmunt Augustyniak, Stanisław Kurnik i Ryszard Wędrychowicz opowiedzieli młodzieży o tamtych traumatycznych i ponurych dla Polaków wydarzeniach, o pracy konspiracyjnej, szykanach i wyrokach więzienia jakie ich spotkały za swoją działalność.

Na zakończenie spotkania odbyła się rekonstrukcja aresztowania działaczy Solidarności zaplanowana i przeprowadzona przez funkcjonariuszy resortu siłowego z epoki PRL. W tej roli wystąpili członkowie SRH „Batalion Tomaszów”, Tomaszowskiego Strzelca JW 1002 oraz uczniowie ZSP nr 8 (Kamil Borkowski, Kacper Borkowski, Jakub Leśniewski i Filip Pastuszka). 

Przedsięwzięcie odbyło się pod patronatem Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Pana Marcina Witko.

Podziękowania za wsparcie przedsięwzięcia : Dyrektor MCK p.Anna Zwardoń, Dyrektor Wydziału Promocji i Kultury p.Małorzta Śmiechowicz, Dyrektor ZSP nr 8 p.Tomasz Migała, p.Wioletta Madej, p.Tomasz Antczak, p.Piotr Malczewski, p.Michał Stec, p.Jacek Wojciechowski oraz Szkolna Rada Rodziców przy ZSP nr 8. 

Szczególne podziękowania za wkład pracy dla p.Piotra Gajdy.

Zdjęcia: Kamil Borkowski, Andrzej Wdowski.

Koordynator projektu i prowadzący: p.Piotr Dębicki.