Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wielki Test - Zestaw XXX

Na odpowiedzi czekamy pod adresem: test1918@op.pl .

 1. Na jakiej ulicy w Warszawie został porwany przez konfederatów w 1771 roku Stanisław August Poniatowski ?
 2. Kto był władcą Rosji podczas II rozbioru Polski ?
 3. Jak nazywało się pierwsze w Polsce towarzystwo naukowe zajmujące się opracowaniem i wydawaniem podręczników oraz programów szkolnych.
 4. Podaj rok zawiązania Konfederacji Targowickiej.
 5. Kto był ostatnim Najwyższym Naczelnikiem Siły Zbrojnej Narodowej podczas Insurekcji Kościuszkowskiej.
 6. Jaki traktat kończył I wojnę polską w okresie napoleońskim?
 7. Jak nazywał się organ władzy wykonawczej Królestwa Polskiego istniejący w latach 1815–1867 ?
 8. Na czyj rozkaz została zbudowana Cytadela Warszawska ?
 9. Kto jest autorem powieści „Płonąca wieś”  nawiązującej do historii Smardzewic ?
 10. Kto jest autorem słów: Jestem Polakiem – to słowo w głębszym rozumieniu wiele znaczy. Jestem nim nie dlatego tylko, że mówię po polsku, że inni mówiący tym samym językiem są mi duchowo bliżsi i bardziej dla mnie zrozumiali, że pewne moje osobiste sprawy łączą mnie bliżej z nimi, niż z obcymi, ale także dlatego, że obok sfery życia osobistego, indywidualnego znam zbiorowe życie narodu, którego jestem cząstką, że obok swoich spraw i interesów osobistych znam sprawy narodowe, interesy Polski, jako całości, interesy najwyższe, dla których należy poświęcić to, czego dla osobistych spraw poświęcić nie wolno.
 11. Który wybitny polski rzeźbiarz był Bajończykiem ?
 12. Jaką nazwę nosił oddział wojskowy utworzony w1914 roku w Cieszynie, który został włączony do Legionu Wschodniego, a później był częścią II Brygady ?
 13. Z kim Polacy walczyli pod Rajfałową ?
 14. Kogo przedstawia rysunek ? 
 15. W jakim mieście miała swoją siedzibę Polska Komisja Likwidacyjna ?
 16. Która z posłanek Sejmu Ustawodawczego nigdy nie wzięła udziału w żadnej dyskusji sejmowej ?
 17. Który z projektów konstytucji opracowywanych przez tzw. Biuro Konstytucyjne powołane w 1919 roku przez rząd Jędrzeja Moraczewskiego zamierzał przekształcić państwo polskie w federację ?
 18. Z ilu artykułów składa się konstytucja marcowa ?