Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Uczniowie ZSP8 na wykładach

Uczestnicy projektu Nowoczesne szkolnictwo zawodowe w ZSP8  wzięli udział w zajęciach na Uniwersytecie Łódzkim, w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego  w Warszawie oraz na Politechnice Łódzkiej.

W środę 19.10.2016 pod opieką Pań Alicji Barszczyk oraz Katarzyny Sikory- Łępickiej uczniowie technikum architektury krajobrazu udali się na Uniwersytet Łódzki filia Tomaszów Maz, kierunek Leśnictwo Wykład i zajęcia przeprowadził dla nich dr inż. Stanisław Dobrowolski. Na początku spotkania głos zabrał przedstawiciel studentów (przewodniczący samorządu studenckiego).
Wykład dotyczył lasów w Polsce, ich stanu i zajmowanego obszaru. W trakcie zajęć uczniowie uczyli się rozpoznawać przedstawicieli drzew iglastych.
Po zajęciach uczestnicy spotkania zwiedzili sale i laboratoria, w których studenci odbywają zajęcia.

W czwartek 20.10.2016 uczniowie i uczennice Technikum nr 6 z Paniami Anną Krabownik oraz Katarzyną Sikorą - Łępicką byli  w Warszawie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Pani dr hab Beata Gawryszewska z Katedry Sztuki Krajobrazu przeprowadziła wykład pt. "Potrzeba projektowania w krajobrazie."
Przed wykładem uczniowie obejrzeli ogrody projektowane i wykonane przez studentów w ramach prac magisterskich. Zobaczyli też konstrukcje wiklinowe wkomponowane w zadrzewienie ogrodu przy wydziale architektury krajobrazu wykonane przez studentów w ramach zajęć.
Wykład natomiast przedstawiał potrzebę projektowania obiektów w krajobrazie takich jak budynki, place zabaw, altany, ogrody itp. Pani dr Gawryszewska mówiła o dopasowywaniu projektu do potrzeb i cech charakterystycznych klienta.
Przedstawiła również trochę historii architektury oraz potrzebę stosowania designu w projektowaniu obiektów budowlanych, ogrodów oraz wkomponowywaniu instalacji użytkowych w przygotowywane projekty tak, aby wszystkie elementy stanowiły spójną całość.
Na dachu biblioteki uniwersyteckiej uczniowie mogli podziwiać piękny ogród. Pani doktor opowiedziała historię ogrodów na dachu budynku i oprowadziła po nich. Ogród składa się z dwóch części: górnej (o powierzchni 1,0 ha ) i dolnej (o powierzchni 1,5 ha), połączonych strumieniem z kaskadowo spływającą wodą. Można w nim podziwiać różnorodne gatunki i odmiany roślin, posadzone w trzech odmiennie skomponowanych częściach. Ogród górny znajduje się na dachu biblioteki i na 15-25 cm warstwie podłoża rosną byliny, krzewy iglaste, liściaste, małe drzewka i pnącza. Podzielony jest na kilka części, różniących się formą, kolorem, zapachem i nastrojem.
Na koniec uczniowie zwiedzili Wydział Budownictwa SGGW oraz Wydział Architektury Krajobrazu uczelni.

We wtorek 25.10.2016 Klasa II technikum budownictwa oraz urządzeń i systemów energetyki odnawialnej pod opieką nauczycieli Katarzyny Sikory- Łępickiej, Elżbiety Rodzeń oraz Michała Nawrockiego wzięli udział w wykładach na Politechnice Łódzkiej.
Tematami wykładów były:
1. Geodezja w budownictwie
2. Energia geotermalna.
Wykłady prowadzili mgr. inż. Anna Białecka i dr. inż. Piotr Owczarz.
Po wykładach uczniowie uczestniczyli w zajęciach praktycznych związanych z tematyką wykładów. Zapoznali się z budową i obsługą przyrządów i urządzeń geodezyjnych jak również energetyki odnawialnej oraz mieli okazję wykonać samodzielnie pomiary geodezyjne, obsłużyć pompę ciepła.
Po zajęciach uczniowie zwiedzili Wydział Budownictwa oraz Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej.
Dla uczniów technikum zajęcia na uczelni wyższej okazały się ciekawym doświadczeniem, chętnie odpowiadali na pytania, uważnie słuchali oraz obserwowali. Mogli poznać ciekawe projekty wykonywane przez studentów.

Wszystkie wyjazdy uczniów w całości zostały sfinansowane ze środków pozyskanych przez szkołę w ramach realizowanego projektu.