Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Technik Analityk w ZSP nr 8

Technik analityk  to osoba, która wykonuje badania analityczne składu chemicznego surowców, półproduktów, produktów i innych materiałów, a także analizy specjalistyczne na potrzeby badań doświadczalnych i przemysłu - za pomocą sprzętu i aparatury laboratoryjnej oraz odczynników chemicznych, z wykorzystaniem współczesnych metod analitycznych: klasycznych, fizykochemicznych i biochemicznych.

Od września 2017 tajniki tego właśnie zawodu poznają uczniowie Technikum nr 6 w Tomaszowie Maz. Przy ulicy Nadrzecznej dzięki staraniom dyrekcji i kadry pedagogicznej przywrócono kształcenie w zawodzie pokrewnym do technika chemika. Dzięki projektom autorstwa nauczycieli z Nadrzecznej wyposażono pracownie i zaplecza, zakupiono nowoczesny sprzęt laboratoryjny. Zajęcia min. z technik laboratoryjnych i analitycznych, badań bioanalitycznych i środowiskowych są prowadzone na najwyższym poziomie. 

Coraz większa liczba uczniów wybiera klasę TA - technik analityk w ZSP nr 8. W tym roku szkolnym otworzyliśmy dwie takie klasy, również do kadry pedagogicznej dołączyli nowi pełni pasji i zaangażowania nauczyciele.

Jak w roku ubiegłym, również teraz zapraszamy uczniów szkół podstawowych na otwarte lekcje chemii do naszych laboratoriów.

Terminy i zakres tematyczny prowadzonych zajęć zainteresowani nauczyciele uzgadniają z kadrą ZSP nr 8. 

TECHNIK ANALITYK - ZAWÓD NOWOCZESNY, INNOWACYJNY, PRZYSZŁOŚCIOWY