Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

TECHNICY BUDOWNICTWA NA POLITECHNICE CZĘSTOCHOWSKIEJ

W dniu 16 maja 2019 r. technicy budownictwa z klasy 2TA w ramach projektu unijnego „Azymut na sukces – nowoczesne kształcenie zawodowe w ZSP nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim” uczestniczyli w wykładach i warsztatach prowadzonych przez wykładowców Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej. Spotkania odbyły się w Laboratoriach Materiałów Budowlanych oraz w Pracowni Komputerowej.

Podczas ćwiczeń z określania właściwości stalowych prętów zbrojeniowych uczniowie uczestniczyli w próbie rozciągania prętów za pomocą maszyny wytrzymałościowej i na podstawie otrzymanych wyników określali klasy stali badanych próbek. Za pomocą kamer śledzono również deformację badanych próbek stalowych przy pomocy bezdotykowej analizy optycznej w systemie Aramis.

W ramach zajęć laboratoryjnych wykonano również badania wytrzymałości na ściskanie, próbek betonowych i określono klasę wytrzymałości badanego betonu.

Ostatnie spotkanie bardzo pracowitego wyjazdu, dotyczyło obsługi programu komputerowego do projektowania. Zajęcia przeznaczone były dla osób rozpoczynających pracę z programem Autodesk AutoCAD. W ramach warsztatu uczniowie zostali zapoznani miedzy innymi z podstawami obsługi programu, z poruszaniem się w obszarze roboczym programu oraz wykonywali ćwiczenia tworzenia obiektów płaskich z wykorzystaniem podstawowych narzędzi.

W roku szkolnym 2017/2018 i 2018/2019 , w ramach projektu „Azymut na sukces” uczniowie kształcący się w zawodzie technik budownictwa z klasy 2TA wzięli udział w zajęciach:

- u pracodawców w Firmie Izodom w Zduńskiej Woli w Firmie Balex Metal Oddział w Tomaszowie Mazowieckim, betoniarni Firmy Ezbud w Tomaszowie Mazowieckim oraz w Firmie Pekabex Oddział w Mszczonowie,

- na Wydziałach Budownictwa uczelni - Politechniki Łódzkiej w Łodzi, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i  Politechniki Częstochowskiej w Częstochowie.

Opiekunowie wycieczki: Elżbieta Rodzeń i Kazimierz Konewka