Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

#SzkołaPamięta

Już po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej ,,Szkoła Pamięta”. Działania podjęte przez młodzież i nauczycieli w ramach tego przedsięwzięcia odbyły się w minionym tygodniu.

26 października podczas uroczystości ślubowania klas pierwszych szkoła obchodziła święto swojego patrona płk Stanisława Hojnowskiego. Podczas uroczystości została przedstawiona sylwetka pułkownika, a uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą upamiętniająca walki 45 Pułku Piechoty i jego dowódcy w obronie Tomaszowa we wrześniu 1939r.

28 października młodzież Szkolnego Centrum Wolontariatu z p. Anetą Albrecht- Geszcz porządkowała zaniedbane i opuszczone groby Eugeniusza Berezowskiego i Wincentego Rybaka. Młodzież z nauczycielami odwiedziła, także i zapaliła znicze w miejscach pamięci związanych z patronem szkoły pułkownikiem Stanisławem Hojnowskim i żołnierzami 45 Pułku Piechoty, którzy zginęli w obronie miasta Tomaszowa Mazowieckiego z 6 na 7 września 1939r.

Szkoła oprócz bohaterów i zasłużonych dla Tomaszowa Mazowieckiego pamięta, także o zmarłych nauczycielach i pracownikach szkoły. Tradycją jest odwiedzanie grobów i zapalanie zniczy przed dniem Wszystkich Świętych. W tym roku p. Przemysław Baran i p. Małgorzata Chrząszcz wspólnie z emerytowanymi nauczycielami i pracownikami szkoły odwiedzili te miejsca.