Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Święto Niepodległości w ZSP nr 8

W czwartek 10 listopada 2022r. uroczystym apelem rozpoczęto obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim.

W uroczystości z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku wzięła udział społeczność szkolna i zaproszeni goście: Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego p.Marek Kubiak i przedstawicielka Szkolnej Rady Rodziców p.Agnieszka Szyngler.

W trakcie apelu o godzinie 11:11 zgromadzeni wspólne odśpiewali  Mazurka Dąbrowskiego, w ramach corocznej ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”. Następnie rys historyczny dotyczący wydarzeń związanych z walką o odzyskanie i utrzymanie niepodległości II Rzeczypospolitej odczytała uczennica klasy II A- Alicja Romanowska. Głos zabrali Dyrektor Szkoły p.Agnieszka Dziedzic i p.Marek Kubiak w imieniu Starosty Powiatu Tomaszowskiego. Zaproszeni goście i Pani Dyrektor wręczyli nagrody następującym laureatom konkursów o tematyce historycznej. Organizatorami konkursów byli: p.Grażyna Góralczyk, p.Monika Morga, p.Piotr Dębicki i p.Mariusz Lorens.

W  konkursie historycznym wiedzy o Odzyskaniu Niepodległości przez Polskę zwyciężyli:

1.Filipa Kośka-klasa 1P

  1. Stanisław Kot- klasa 3A

3.Szymon Kózka- klasa 2P

W konkursie plastycznym o Odzyskaniu Niepodległości przez Polskę zwyciężyły:

1.Klaudia Świech -klasa 2P

2.Martyna Boksza  -klasa 2TA

3.Zuzanna Dworak -klasa 1TA

W konkursie wiedzy o Patronie Szkoły płk. Stanisławie Hojnowskim zwyciężyli:

1.Anna Bąk- klasa IV AP

  1. Wojciech Polus -klasa IV CP
  2. Dawid Szewczyk -klasa I P

      4.Filip Żerek -klasa 1 E

Nagrody zostały ufundowane przez Szkolną Radę Rodziców.

Prace konkursowe uczniów stanowiły element dekoracyjny podczas apelu. Dodatkowo w  mini-recitalu pieśni patriotycznych ”Moja Ojczyzna” i „O mój rozmarynie”, usłyszeliśmy uczniów naszej szkoły Marię Dutkiewicz z klasy I B i Daniela Wysokińskiego z klasy 3B. Apel poprowadziła uczennica klasy II A-Lena Dyńdo.

Ponadto w przygotowaniu apelu wzięli udział: Kornelia Wuls, Natalia Głowa, Julia Grałek , Anna Ostałowska, Ewa Robak, Amelia Janas Aleksander Karaszewski, Jan Wachowski i Szymon Kardas z klasy IIA oraz Łukasz Wojtaszek i Michał Dominiak z klasy IIIB.

W poczcie sztandarowym wystąpili uczniowie klasy IIP: Klaudia Pawłowska, Amelia Dąbrowska, Wiktoria Zalewska, Maja Gniewisz , Szymon i Szczepan Kózka.

Koncepcja i koordynacja całościowa apelu: p.Piotr Dębicki.

Przygotowanie części artystycznej: p.Joanna Kosior.

Specjalne podziękowania za pomoc w przygotowaniu apelu: p.Agnieszka Mela, p.Małgorzata Chrząszcz i p.Anna Andrzejewska

Transmisja on-line i nagrania: p.Tomasz Radzikowski. Foto: Jacek Malinowski –klasa III A.

https://drive.google.com/drive/folders/1-TXJtWFUmr9LwlN8YvGQWm8zWwFQ6dzl