Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Święto Niepodległości w ZSP nr 8

W czwartek 10 listopada 2022r. uroczystym apelem rozpoczęto obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim.

W uroczystości z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku wzięła udział społeczność szkolna i zaproszeni goście: Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego p.Marek Kubiak i przedstawicielka Szkolnej Rady Rodziców p.Agnieszka Szyngler.

W trakcie apelu o godzinie 11:11 zgromadzeni wspólne odśpiewali  Mazurka Dąbrowskiego, w ramach corocznej ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”. Następnie rys historyczny dotyczący wydarzeń związanych z walką o odzyskanie i utrzymanie niepodległości II Rzeczypospolitej odczytała uczennica klasy II A- Alicja Romanowska. Głos zabrali Dyrektor Szkoły p.Agnieszka Dziedzic i p.Marek Kubiak w imieniu Starosty Powiatu Tomaszowskiego. Zaproszeni goście i Pani Dyrektor wręczyli nagrody następującym laureatom konkursów o tematyce historycznej. Organizatorami konkursów byli: p.Grażyna Góralczyk, p.Monika Morga, p.Piotr Dębicki i p.Mariusz Lorens.

W  konkursie historycznym wiedzy o Odzyskaniu Niepodległości przez Polskę zwyciężyli:

1.Filipa Kośka-klasa 1P

  1. Stanisław Kot- klasa 3A

3.Szymon Kózka- klasa 2P

W konkursie plastycznym o Odzyskaniu Niepodległości przez Polskę zwyciężyły:

1.Klaudia Świech -klasa 2P

2.Martyna Boksza  -klasa 2TA

3.Zuzanna Dworak -klasa 1TA

W konkursie wiedzy o Patronie Szkoły płk. Stanisławie Hojnowskim zwyciężyli:

1.Anna Bąk- klasa IV AP

  1. Wojciech Polus -klasa IV CP
  2. Dawid Szewczyk -klasa I P

      4.Filip Żerek -klasa 1 E

Nagrody zostały ufundowane przez Szkolną Radę Rodziców.

Prace konkursowe uczniów stanowiły element dekoracyjny podczas apelu. Dodatkowo w  mini-recitalu pieśni patriotycznych ”Moja Ojczyzna” i „O mój rozmarynie”, usłyszeliśmy uczniów naszej szkoły Marię Dutkiewicz z klasy I B i Daniela Wysokińskiego z klasy 3B. Apel poprowadziła uczennica klasy II A-Lena Dyńdo.

Ponadto w przygotowaniu apelu wzięli udział: Kornelia Wuls, Natalia Głowa, Julia Grałek , Anna Ostałowska, Ewa Robak, Amelia Janas Aleksander Karaszewski, Jan Wachowski i Szymon Kardas z klasy IIA oraz Łukasz Wojtaszek i Michał Dominiak z klasy IIIB.

W poczcie sztandarowym wystąpili uczniowie klasy IIP: Klaudia Pawłowska, Amelia Dąbrowska, Wiktoria Zalewska, Maja Gniewisz , Szymon i Szczepan Kózka.

Koncepcja i koordynacja całościowa apelu: p.Piotr Dębicki.

Przygotowanie części artystycznej: p.Joanna Kosior.

Specjalne podziękowania za pomoc w przygotowaniu apelu: p.Agnieszka Mela, p.Małgorzata Chrząszcz i p.Anna Andrzejewska

Transmisja on-line i nagrania: p.Tomasz Radzikowski. Foto: Jacek Malinowski –klasa III A.

https://drive.google.com/drive/folders/1-TXJtWFUmr9LwlN8YvGQWm8zWwFQ6dzl