Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Świąteczny jarmark w Dreźne

W dniach 7-8 grudnia 43 uczniów naszej szkoły pod opieką pani Beaty Koch-Lubickiej, pani Agnieszki Dziedzic i pana Mariusza Banaszczaka wybrało się na wycieczkę zagraniczną do Drezna na najstarszy jarmark bożonarodzeniowy w Niemczech.  

Pierwszego dnia zatrzymaliśmy się w Legnicy, aby z biska obejrzeć starówkę z pięknymi kamienicami, domy śledziowe, mauzoleum Piastów Śląskich, katedrę i zamek Piastowski.

Wieczorem udaliśmy się do Görlitz – miasta granicznego, które leży na szlaku pielgrzymkowym św. Jakuba i zobaczyliśmy urokliwe miasteczko z namiastką jarmarku świątecznego.

Drugiego dnia spacerowaliśmy uliczkami Drezna. Z bliska zobaczyliśmy Zwinger – barokowy zespół architektoniczny, operę drezdeńską, kościół NMP, most Augusta, ogromne porcelanowe dzieło na Starym Mieście tzw. Pochód Elektorów Saskich. Odwiedziliśmy zamek rezydencyjny z najbogatszym skarbcem w całej Europie.

W drezdeńskim Panometer przenieśliśmy się w czasie i znaleźliśmy się w barokowej stolicy Saksonii. Z wysokości 15 metrów podziwialiśmy wspaniały widok historycznego Drezna w skali 1:1 i z bliska doświadczyliśmy zmiany dnia i nocy. 

Wieczorem odwiedziliśmy największy jarmark bożonarodzeniowy w Dreźnie, który jednocześnie uchodzi za najstarszy w całych Niemczech. W tym roku świętuje swoją 589 rocznicę. Drezdeński jarmark nazywany „Striezelmarkt” przyciąga zapachami, światełkami i muzyką tysiące odwiedzających.