Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Start Damiana Żurka w Mistrzostwach Polski

W dniach 16 – 17 grudnia 2017 r. w nowo otwartej w Tomaszowie Mazowieckim Arenie Lodowej odbyły się Mistrzostwa Polski w wieloboju sprinterskim w łyżwiarstwie szybkim. W zawodach udział wzięli najlepsi polscy sprinterzy. Wśród zawodników był również Damian Żurek – uczeń ZSP nr 8.
W ciągu dwóch dni zawodnicy startowali dwukrotnie na dystansach 500 i 1000 metrów. W sobotę (16.12.2017 r.) Damian we wspaniałym biegu na 500 m ustanowił nowy rekord życiowy wynikiem 35,94 s. Na 1000 metrów uzyskał czas 1:12,79. W niedzielę (17.12.2017 r.) na 1000 metrów pobiegł z czasem 1: 13,72, natomiast w biegu na 500 metrów po zaciętej walce zajął trzecie miejsce z wynikiem 36,01 s. Pozwoliło mu to na uzyskanie czwartej lokaty w punktacji wielobojowej z rekordem życiowym 145,205 punktów.
W pierwszym dniu rywalizacji odbył się również bieg drużyn sprinterskich, w którym Damian wraz z kolegami wywalczył wicemistrzostwo Polski.
Damian, będący jeszcze juniorem, bardzo dobrze zaprezentował się na tle najlepszych polskich sprinterów. Pokonanie granicy 36 sekund w biegu na 500 metrów jest rewelacyjnym osiągnięciem. Od 2010 roku nie udało się to żadnemu polskiemu juniorowi, a w całej historii juniorskich startów Polaków Damian jest drugim zawodnikiem, który tego dokonał.
Nowe rekordy życiowe Damiana Żurka padły przy gorącym dopingu koleżanek i kolegów z klasy III TA oraz wszystkich, którzy byli z Damianem myślami i sercem w tym ważny dla niego dniu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.