Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Ślubowanie klas pierwszych

W dniu 26 października w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych, w którym wzięli udział zaproszeni goście: pan Mariusz Węgrzynowski – Starosta Tomaszowski, pan Leon Karwat- Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, pan Marek Kubiak- Członek Zarządu, pani Beata Stańczyk- Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu, pan insp. Szymon Herman- Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim, pan Konrad Borowski- Naczelny Pielęgniarz Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, ks. Paweł Dziedziczak- Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim. W uroczystości wzięli udział także nauczyciele, wychowawcy oraz rodzice uczniów klas pierwszych na czele z członkiem Rady Rodziców panią Martą Szafirską. Podczas ceremonii ślubowania honorową asystę wystawiła klasa druga policyjna.

Uroczystość odbyła się w dwóch turach. O godz. 9.00 w hali sportowej przy Nadrzecznej rotę przysięgi wypowiedzieli uczniowie pierwszej klasy policyjnej, którzy przy tej okazji zostali odznaczeni stopniem młodszego kadeta w klasie mundurowej z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Mazowieckim pana Szymona Hermana. Następnie na sztandar szkoły ślubowali uczniowie klasy przyrodniczej z elementami ratownictwa medycznego oraz uczniowie technikum, kształcący się w zawodzie technik analityk i technik architektury krajobrazu.

O godzinie 11.00 do ślubowania przystąpiły klasy licealne: europejska i medialna.

Podczas uroczystości Pani Dyrektor przedstawiła laureatki V edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”  adresowanego do uczniów klas mundurowych organizowanego w ramach współpracy Instytutu Pamięci Narodowej z Komendą Główną Policji. Laureatkami tego konkursu zostały uczennice klasy drugiej policyjnej: Julia Kobyłecka, Amelia Karczemska i Ismena Wuls.

Uroczystość ślubowania zbiegła się w czasie z obchodami święta patrona szkoły pułkownika Stanisława Hojnowskiego. W części artystycznej uroczystości została przedstawiona sylwetka pułkownika. Uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą upamiętniająca walki 45 Pułku Piechoty i jego dowódcy w obronie Tomaszowa we wrześniu 1939r.

Uroczystości zostały zakończone tradycyjnym już przy Nadrzecznej, sadzeniem drzew na terenie placu szkolnego przez gości i uczniów klas pierwszych, jako wyraz symbolicznego związania ze szkołą.