Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Rajd w Beskid Żywiecki 2022

Tegoroczny Rajd w Beskid Żywiecki odbył się w dniach 24-27 maja.

Pierwszego dnia wyjechaliśmy w kierunku Żywca, gdzie znajdowała się nasza baza noclegowa. Szkolne Schronisko Młodzieżowe przy Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych. Po szybkim zakwaterowaniu wyruszyliśmy do miejscowości Węgierska Górka, gdzie zwiedziliśmy kompleks bunkrów z czasów II Wojny Światowej: Wędrowiec, Wyrwidąb i Wąwóz. Pogoda dopisała. To było preludium do wydarzeń kolejnych dni.

W środę okienko pogodowe się zamknęło i przy niezbyt sprzyjających warunkach zdecydowaliśmy się zdobyć Wielką Raczę 1236 m n.p.m. Udało nam się dotrzeć tylko do schroniska PTSM na wysokości 1230 m .n.p.m, gdyż padający deszcz uniemożliwił dalszą wędrówkę. Ze względów bezpieczeństwa zrezygnowaliśmy ze zdobycia szczytu i dalszej wędrówki przez przełęcz Przegibek. Przemoczeni i zmęczeni wróciliśmy do Żywca.

Czwartek powitał nas idealną pogodą na wędrówkę po górach. Tego dnia zdobyliśmy Pilsko 1557 m n.p.m. Słońce towarzyszyło nam do samego szczytu. Dopiero tam ciemne chmury i porywisty wiatr dały znać o sobie ale na chwilę. W drodze powrotnej odpoczywaliśmy w schronisku PTSM na Hali Miziowej 1274 m n.p.m.

Ostatni dzień rajdu, piątek, poświęcony był na krótkie zwiedzanie centrum Żywca i jego malowniczego rynku oraz przejazd i zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Pszczynie oraz jej uroczej starówki. W przeciwieństwie do wielu innych zamków i pałaców na Śląsku, w Zamku w Pszczynie zachowało się oryginalne wyposażenie i meble, które sprawiają, że jest on obecnie jednym z najcenniejszych zabytków architektury rezydencjonalnej w Polsce.

Kliknij kolekcja filmów z Rajdu.

Zapraszamy do udziału w kolejnych Rajdach.

Organizatorem i opiekunem Rajdu był p. Piotr Dębicki.  Opiekę sprawowali również: p. Grażyna Góralczyk, p. Tomasz Radzikowski i p. Tomasz Rosiak. Bezpieczną podróż zapewnił nam „Tom-Bus” Tomasz Rosiak.