Nowoczesna pracownia komputerowa w ZSP 8 i nie tylko...
Nowy rok szkolny 2016/2017 uczniowie Technikum nr 6 rozpoczęli bardzo pracowicie. Całe wakacje uczestnicy projektu Nowoczesne szkolnictwo zawodowe w ZSP8 zdobywali doświadczenie na stażach w trzech lokalnych przedsiębiorstwach:
- Technicy budownictwa uczyli się od fachowców z firmy GETMAR. Przede wszystkim wykonywali prace w nowo powstającym budynku Urzędu Gminy przy ul. Mościckiego;
- Technicy architektury krajobrazu pod czujnym okiem Pana Jerzego Zysiaka z Zakładu Urządzania i Konserwacji Zieleni pomagali przy rewitalizacji zabytkowego parku w Lipiu;
- Technicy energii odnawialnych zdobywali szlify pod kierunkiem pracowników prężnie działającej firmy Projekt Solartechnik z Czerniewic.
Wszyscy stażyści otrzymali od opiekunów oceny dobre i bardzo dobre, a praktykanci wystawili równie wysokie noty swoim pracodawcom. Opiekunowie stażu w rozmowach z koordynatorem projektu wyrażali same pozytywne opinie o uczniach naszej szkoły. Można powiedzieć, że ten ważny, bo pokazujący konkretną praktykę zawodową etap naszego projektu, zakończył się sukcesem.
Na początku roku szkolnego ruszyły też zakupy związane z wyposażeniem pracowni kształcenia zawodowego. Składają się na nie: nowoczesne komputery ze specjalistycznym oprogramowaniem Norma Pro, CAD, Wymarzony ogród, tablica interaktywna z rzutnikiem, a także pełny ekwipunek i sprzęty stażystów m.in. kaski ochronne, ubrania robocze, narzędzia dla budowlańców i ogrodników. Zakupione zostały również akcesoria dydaktyczne: przybory, tablice, modele brył z rzutami. Wzbogaciliśmy szkołę o specjalistyczne urządzenia m.in. dalmierze laserowe, niwelator elektroniczny, stożek Abramsa, węgielnice, łaty teleskopowe i wiele, wiele innych. Biblioteka szkolna zyskała liczne fachowe tytuły, cały odrębny katalog książek do nauki poszczególnych zawodów.
W tak nowoczesnych warunkach pozostaje tylko uczyć się z zapałem tak, aby zdać wszystkie kwalifikacje w zawodach, a pierwsze już w czerwcu.
Kolejne etapy projektu to między innymi: specjalistyczne szkolenia m.in. z doboru roślin, rysunku technicznego, BHP, projektowania ogrodów, kosztorysowania oraz wycieczki do branżowych firm, wykłady na Politechnice Łódzkiej i Uniwersytecie Łódzkim, wyjazd do producenta ogniw fotowoltaicznych w Kwidzyniu.
Przed uczestnikami projektu bardzo dużo pracy i nauki.
Życzymy powodzenia!