Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Nasi uczniowie tuż za pudłem w eliminacjach MP w CS:GO

Drużyna ZSP nr 8 w składzie Filip Miksa, Bartłomiej Wójciak (c), Ernest Belica, Fabian Franczak i Maciej Pająk zajęła IV miejsce w eliminacjach do Mistrzostw Polski w drużynowych zawodach „Counter Strike: Global Offensive” szkół ponadgimnazjalnych. Zawody odbywały się w dniach 1-2 grudnia 2017 w Kutnie.

Nasi chłopcy dzielnie walczyli przez dwa kolejne dni turniejowe. Piątkowe zmagania przyniosły najwięcej emocji, gdyż nasi zawodnicy stoczyli wówczas najwięcej pojedynków. Emocje sięgnęły zenitu w pojedynku o awans do półfinału, w którym nasza drużyna zmierzyła się z ZS we Wroniu. Rywalizacja trwała prawie 3 godziny i obie drużyny potrzebowały aż trzech dogrywek. W rezultacie, to nasi chłopcy zachowali więcej zimnej krwi i przechylili szale zwycięstwa na swoją korzyść.

W drugim dniu w rozgrywkach półfinałowych spotkały się już najmocniejsze drużyny. Nasi zawodnicy zdawali sobie sprawę z faktu, że trudno będzie pokonać rywali. Nie poddawali się jednak i walczyli do końca mimo, że, musieli uznać wyższość TEB Edukacja Gniezno przegrywając 0:2.

Naszej drużynie należą się wielkie brawa za postawę i walkę do końca. Warto dodać, że to pierwszy występ naszej drużyny w tym składzie na zawodach tak wielkiej rangi. Czwarte miejsce w eliminacjach Mistrzostw Polski należy uznać za sukces.

Gratulacje !

A teraz trochę faktów dla niewtajemniczonych w arkana E-Sportu.

Sport elektroniczny (e-sport, ang. electronic sports) – forma rywalizacji, w której przedmiotem działań zawodników są gry komputerowe. Rywalizacja między zawodnikami (graczami) odbywa się zarówno w formie rekreacyjnej, jak i na turniejach gier komputerowych (tzw. „pro gaming”). Historia e-sportu wiąże się ze wzrastającą popularnością rozgrywek sieciowych w grach takich jak StarCraft, Counter-Strike, Quake, Warcraft II: Tides of Darkness czy League of Legends.

Mecze rozgrywane są na żywo, a publiczność może oglądać graczy siedzących przed komputerami, zaś ich posunięcia śledzić na wielkich telebimach. Rozgrywki w internecie są wykorzystywane częściej przy eliminacjach. Formuła sportu elektronicznego przyciąga coraz większe rzesze graczy w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat, głównie dzięki niwelowaniu barier fizycznych, spotykanych w sporcie tradycyjnym, przy jednoczesnym zachowaniu poczucia rywalizacji sportowej.

Najpopularniejszym e-sportowym wydarzeniem w historii były Mistrzostwa Świata Sezonu 3 w League of Legends. Największa historyczna pieniężna pula nagród została zgromadzona w turnieju The International 2017 w grze komputerowej Dota 2 i wynosiła 24 787 916 dolarów.
Firma Newzoo oszacowała w 2016 roku, że w 2019 roku sportem elektronicznym będzie interesować się około 345 milionów osób.

Źródło: Wikipedia