Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Nadrzeczna świętowała jubileusz 60-lecia

Rok jubileuszowy to wydarzenie wyjątkowe dla społeczności szkolnej. Obchody 60-lecia rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego, którą poprowadzili:  proboszcz parafii ksiądz Paweł Dziedziczak, wikary ksiądz Piotr Kępniak oraz ksiądz Łukasz Biś – absolwent szkoły.

Wydarzeniem towarzyszącym obchodom 60-lecia istnienia szkoły był Wielki Mecz Absolwentów, który odbył się 16 listopada w hali sportowej, zainicjowany przez nauczycieli wychowania fizycznego.

29 listopada 2019 roku w murach szkoły przy ulicy Nadrzecznej zagościli ludzie wyjątkowi: absolwenci, emerytowani nauczyciele i pracownicy na czele z wieloletnią dyrektor szkoły Panią Ireną Nabit, przedstawiciele władz samorządowych i organizacji na co dzień wpierający działania szkoły, przedstawiciele związków zawodowych, służb mundurowych: policji, straży pożarnej i wojska oraz dyrektorzy szkół, placówek oświatowych i instytucji, przedsiębiorcy, rodzice i młodzież ZSP nr 8. W podróż wspomnieniową przez wyjątkowe dziesięciolecia szkoły zaprosili: dyrektor szkoły -Tomasz Migała oraz wicedyrektor - Wioletta Madej. Galę jubileuszową ubarwiali swymi występami artyści – uczniowie ZSP nr 8 oraz zaproszone absolwentki, które przed laty związane były niezwykle aktywnie z życiem artystycznym szkoły. Widzowie mieli okazję obejrzeć film z udziałem absolwentów, w którym wspominali wyjątkowe chwile spędzone na Nadrzecznej. Akcent wspomnieniowy miały również prezentowane zdjęcia z kronik szkolnych. Wyjątkowym momentem był występ emerytowanego nauczyciela muzyki i religii Włodzimierza Gliszczyńskiego, który specjalnie na rok jubileuszowy szkoły napisał i skomponował piosenkę. Wraz z nauczycielem wykonał ją chór szkolny.

Jubileusz to okazja do wspomnień, ale też zaprezentowania zrealizowanych celów i osiągnięć. Nie zabrakło więc tego, co dla Nadrzecznej ważne: cyklicznie powtarzających się wydarzeń tj. studniówki, działalności artystycznej, działań wolontariatu, HDK, chóru, teatru, Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego i sportu. Wspominaliśmy aktywne życie drużyny harcerskiej. Nie zabrakło również wspomnień dawnej, dobrej tradycji szkoły chemicznej, którą kontynuuje się dzisiaj poprzez realizację projektów ministerialnych i unijnych, nieustannie bogacąc bazę dydaktyczną laboratorium chemicznego oraz innych pracowni do kształcenia ogólnego i zawodowego.

Podczas Gali podpisano listy intencyjne, które wyznaczają kolejne działania związane z rozwojem szkoły. Dyrektor Tomasz Migała oraz prezes Fundacji NSJ „Rodzina” pani Maria Anioł-Sobczyk w liście intencyjnym wyrazili chęć wzajemnej współpracy w zakresie rozwijania i umacniania wśród młodzieży szeroko pojętych wartości humanistycznych, wywodzących się z tradycji chrześcijańskiej oraz wspólnym podejmowaniu inicjatyw z zakresu wspierania finansowego jak i rzeczowego uczniów szkoły. Podpisano również list intencyjny dotyczący współdziałania szkoły z  Komendą Powiatową Policji, w którym strony wyraziły chęć wzajemnej współpracy w zakresie realizacji zadań na rzecz edukacji, w szczególności dotyczącej utworzenia mundurowej klasy o profilu policyjnym w III Liceum Ogólnokształcącym. List podpisali: Komendant Powiatowy Policji inspektor Szymon Herman oraz dyrektor szkoły.

W ostatniej odsłonie uroczystości dyrekcja podziękowała za dotychczasową współpracę, wręczając kwiaty Staroście Powiatu Tomaszowskiego Panu Mariuszowi Węgrzynowskiemu, Przewodniczącej Rady Powiatu Pani Wacławie Bąk, Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Pani Beacie Stańczyk, Wizytator Łódzkiego Kuratorium Oświaty Delegatura w Piotrkowie Trybunalskim Pani Jadwidze Lekan oraz Przewodniczącej Szkolnej Rady Rodziców Pani Alicji Woldanowskiej.

Gospodarze szkoły składają serdeczne podziękowania wszystkim przybyłym gościom.