Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Nadrzeczna świętowała jubileusz 60-lecia

Rok jubileuszowy to wydarzenie wyjątkowe dla społeczności szkolnej. Obchody 60-lecia rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego, którą poprowadzili:  proboszcz parafii ksiądz Paweł Dziedziczak, wikary ksiądz Piotr Kępniak oraz ksiądz Łukasz Biś – absolwent szkoły.

Wydarzeniem towarzyszącym obchodom 60-lecia istnienia szkoły był Wielki Mecz Absolwentów, który odbył się 16 listopada w hali sportowej, zainicjowany przez nauczycieli wychowania fizycznego.

29 listopada 2019 roku w murach szkoły przy ulicy Nadrzecznej zagościli ludzie wyjątkowi: absolwenci, emerytowani nauczyciele i pracownicy na czele z wieloletnią dyrektor szkoły Panią Ireną Nabit, przedstawiciele władz samorządowych i organizacji na co dzień wpierający działania szkoły, przedstawiciele związków zawodowych, służb mundurowych: policji, straży pożarnej i wojska oraz dyrektorzy szkół, placówek oświatowych i instytucji, przedsiębiorcy, rodzice i młodzież ZSP nr 8. W podróż wspomnieniową przez wyjątkowe dziesięciolecia szkoły zaprosili: dyrektor szkoły -Tomasz Migała oraz wicedyrektor - Wioletta Madej. Galę jubileuszową ubarwiali swymi występami artyści – uczniowie ZSP nr 8 oraz zaproszone absolwentki, które przed laty związane były niezwykle aktywnie z życiem artystycznym szkoły. Widzowie mieli okazję obejrzeć film z udziałem absolwentów, w którym wspominali wyjątkowe chwile spędzone na Nadrzecznej. Akcent wspomnieniowy miały również prezentowane zdjęcia z kronik szkolnych. Wyjątkowym momentem był występ emerytowanego nauczyciela muzyki i religii Włodzimierza Gliszczyńskiego, który specjalnie na rok jubileuszowy szkoły napisał i skomponował piosenkę. Wraz z nauczycielem wykonał ją chór szkolny.

Jubileusz to okazja do wspomnień, ale też zaprezentowania zrealizowanych celów i osiągnięć. Nie zabrakło więc tego, co dla Nadrzecznej ważne: cyklicznie powtarzających się wydarzeń tj. studniówki, działalności artystycznej, działań wolontariatu, HDK, chóru, teatru, Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego i sportu. Wspominaliśmy aktywne życie drużyny harcerskiej. Nie zabrakło również wspomnień dawnej, dobrej tradycji szkoły chemicznej, którą kontynuuje się dzisiaj poprzez realizację projektów ministerialnych i unijnych, nieustannie bogacąc bazę dydaktyczną laboratorium chemicznego oraz innych pracowni do kształcenia ogólnego i zawodowego.

Podczas Gali podpisano listy intencyjne, które wyznaczają kolejne działania związane z rozwojem szkoły. Dyrektor Tomasz Migała oraz prezes Fundacji NSJ „Rodzina” pani Maria Anioł-Sobczyk w liście intencyjnym wyrazili chęć wzajemnej współpracy w zakresie rozwijania i umacniania wśród młodzieży szeroko pojętych wartości humanistycznych, wywodzących się z tradycji chrześcijańskiej oraz wspólnym podejmowaniu inicjatyw z zakresu wspierania finansowego jak i rzeczowego uczniów szkoły. Podpisano również list intencyjny dotyczący współdziałania szkoły z  Komendą Powiatową Policji, w którym strony wyraziły chęć wzajemnej współpracy w zakresie realizacji zadań na rzecz edukacji, w szczególności dotyczącej utworzenia mundurowej klasy o profilu policyjnym w III Liceum Ogólnokształcącym. List podpisali: Komendant Powiatowy Policji inspektor Szymon Herman oraz dyrektor szkoły.

W ostatniej odsłonie uroczystości dyrekcja podziękowała za dotychczasową współpracę, wręczając kwiaty Staroście Powiatu Tomaszowskiego Panu Mariuszowi Węgrzynowskiemu, Przewodniczącej Rady Powiatu Pani Wacławie Bąk, Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Pani Beacie Stańczyk, Wizytator Łódzkiego Kuratorium Oświaty Delegatura w Piotrkowie Trybunalskim Pani Jadwidze Lekan oraz Przewodniczącej Szkolnej Rady Rodziców Pani Alicji Woldanowskiej.

Gospodarze szkoły składają serdeczne podziękowania wszystkim przybyłym gościom.