Nadrzeczna świętowała jubileusz 60-lecia
Rok jubileuszowy to wydarzenie wyjątkowe dla społeczności szkolnej. Obchody 60-lecia rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego, którą poprowadzili: proboszcz parafii ksiądz Paweł Dziedziczak, wikary ksiądz Piotr Kępniak oraz ksiądz Łukasz Biś – absolwent szkoły.
Wydarzeniem towarzyszącym obchodom 60-lecia istnienia szkoły był Wielki Mecz Absolwentów, który odbył się 16 listopada w hali sportowej, zainicjowany przez nauczycieli wychowania fizycznego.
29 listopada 2019 roku w murach szkoły przy ulicy Nadrzecznej zagościli ludzie wyjątkowi: absolwenci, emerytowani nauczyciele i pracownicy na czele z wieloletnią dyrektor szkoły Panią Ireną Nabit, przedstawiciele władz samorządowych i organizacji na co dzień wpierający działania szkoły, przedstawiciele związków zawodowych, służb mundurowych: policji, straży pożarnej i wojska oraz dyrektorzy szkół, placówek oświatowych i instytucji, przedsiębiorcy, rodzice i młodzież ZSP nr 8. W podróż wspomnieniową przez wyjątkowe dziesięciolecia szkoły zaprosili: dyrektor szkoły -Tomasz Migała oraz wicedyrektor - Wioletta Madej. Galę jubileuszową ubarwiali swymi występami artyści – uczniowie ZSP nr 8 oraz zaproszone absolwentki, które przed laty związane były niezwykle aktywnie z życiem artystycznym szkoły. Widzowie mieli okazję obejrzeć film z udziałem absolwentów, w którym wspominali wyjątkowe chwile spędzone na Nadrzecznej. Akcent wspomnieniowy miały również prezentowane zdjęcia z kronik szkolnych. Wyjątkowym momentem był występ emerytowanego nauczyciela muzyki i religii Włodzimierza Gliszczyńskiego, który specjalnie na rok jubileuszowy szkoły napisał i skomponował piosenkę. Wraz z nauczycielem wykonał ją chór szkolny.
Jubileusz to okazja do wspomnień, ale też zaprezentowania zrealizowanych celów i osiągnięć. Nie zabrakło więc tego, co dla Nadrzecznej ważne: cyklicznie powtarzających się wydarzeń tj. studniówki, działalności artystycznej, działań wolontariatu, HDK, chóru, teatru, Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego i sportu. Wspominaliśmy aktywne życie drużyny harcerskiej. Nie zabrakło również wspomnień dawnej, dobrej tradycji szkoły chemicznej, którą kontynuuje się dzisiaj poprzez realizację projektów ministerialnych i unijnych, nieustannie bogacąc bazę dydaktyczną laboratorium chemicznego oraz innych pracowni do kształcenia ogólnego i zawodowego.
Podczas Gali podpisano listy intencyjne, które wyznaczają kolejne działania związane z rozwojem szkoły. Dyrektor Tomasz Migała oraz prezes Fundacji NSJ „Rodzina” pani Maria Anioł-Sobczyk w liście intencyjnym wyrazili chęć wzajemnej współpracy w zakresie rozwijania i umacniania wśród młodzieży szeroko pojętych wartości humanistycznych, wywodzących się z tradycji chrześcijańskiej oraz wspólnym podejmowaniu inicjatyw z zakresu wspierania finansowego jak i rzeczowego uczniów szkoły. Podpisano również list intencyjny dotyczący współdziałania szkoły z Komendą Powiatową Policji, w którym strony wyraziły chęć wzajemnej współpracy w zakresie realizacji zadań na rzecz edukacji, w szczególności dotyczącej utworzenia mundurowej klasy o profilu policyjnym w III Liceum Ogólnokształcącym. List podpisali: Komendant Powiatowy Policji inspektor Szymon Herman oraz dyrektor szkoły.
W ostatniej odsłonie uroczystości dyrekcja podziękowała za dotychczasową współpracę, wręczając kwiaty Staroście Powiatu Tomaszowskiego Panu Mariuszowi Węgrzynowskiemu, Przewodniczącej Rady Powiatu Pani Wacławie Bąk, Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Pani Beacie Stańczyk, Wizytator Łódzkiego Kuratorium Oświaty Delegatura w Piotrkowie Trybunalskim Pani Jadwidze Lekan oraz Przewodniczącej Szkolnej Rady Rodziców Pani Alicji Woldanowskiej.
Gospodarze szkoły składają serdeczne podziękowania wszystkim przybyłym gościom.