Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Konkurs Historyczny „Śladami „Hubala” i Armii Krajowej - Tomaszów Mazowiecki 1939-1945”

Dzisiaj w dniu Polskiego Państwa Podziemnego, którego oficjalnym początkiem było utworzenie Służby Zwycięstwu Polski 27 września 1939r. serdecznie  zapraszamy do udziału w internetowym konkursie historycznym „Śladami „Hubala” i Armii Krajowej - Tomaszów Mazowiecki 1939-1945”” . W tym roku również obchodzimy 80-tą rocznicą utworzenia Armii Krajowej i bohaterskiej śmierci mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal” dowódcy Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego – jednego z pierwszych polskich oddziałów partyzanckich, działający w pełnym umundurowaniu wojskowym od końca września 1939 do 25 czerwca 1940 roku również na ziemi tomaszowskiej.

Osoby zainteresowane konkursem, mogą wziąć w nim udział poprzez przesłanie, jak najszybciej odpowiedzi  na zestaw 10 pytań konkursowych,  na adres tomaszow1939-1945@op.pl do godz.24.00- 28 września 2022 roku i podanie swoich danych osobowych w celach kontaktowych.

Przesłanie odpowiedzi i danych będzie automatycznym zgłoszeniem uczestnika do konkursu i akceptacją zasad regulaminu. Liczy się poprawność i szybkość odpowiedzi.

Pytania konkursowe:

  1. Z czyjej inicjatywy powstała w Warszawie 27 września 1939r. Służba Zwycięstwu Polski?
  2. Ilu Tomaszowian służyło w oddziale mjr. „Hubala” do kwietnia 1940r.?
  3. Gdzie i kiedy poległ „ostatni żołnierz II Rzeczypospolitej i pierwszy partyzant”?
  4. Jak nazywał się pierwszy komendant tomaszowskiego Obwodu Związku Walki Zbrojnej?
  5. Podaj datę utworzenia Armii Krajowej ?
  6. Gdzie znajduje się pomnik poświęcony partyzantom z oddziału 25 PP AK „Zryw”(zdjęcie nr 1).
  7. Podaj nazwę miejsca, które zostało upamiętnione na zdjęciu nr 2.
  8. Który z komendantów tomaszowskiej AK został zamordowany przez gestapo na Zapiecku?
  9. Kiedy i w jaki sposób zginął por. Mirosław Kotarski ps. "Sarna" Z-a Komendanta Miasta AK?
  10. Podaj stopień, imię, nazwisko i pseudonim dowódcy 25 Pułku Piechoty Armii Krajowej?

Zadanie publiczne z zakresu podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej. Realizowanie programów dotyczących wychowania patriotycznego i wychowania w duchu społeczeństwa obywatelskiego oraz podtrzymywania tradycji narodowych na podstawie na podstawie umowy  Nr WEKS.526.3.63.2022  z Gminą Miasto Tomaszów Mazowiecki.