Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Konferencja podsumowująca projekt FERS

29 kwietnia 2024 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 8  w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się uroczysta konferencja podsumowująca rezultaty projektu „Przekraczamy granice. Staże zawodowe w Portugalii!”, który otrzymał środki z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Społeczne dla Rozwoju Społecznego (FERS) 2021-2027 i jest realizowany w ramach projektu Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego".

Okres działań projektowych został zaplanowany  od 01.09.2023 do  28.02.2025r, a kwota jaką otrzymała szkoła na ich realizację wyniosła 277 419,91 PLN.

W projekcie ZSP nr 8 wzięło udział 30 uczniów/ uczennic Technikum nr 6 w zawodach technik analityk, technik architektury krajobrazu, którzy pomyślnie przeszli proces rekrutacji i odbyli dwutygodniowe praktyki w Portugalii, w miejscowości Faro. Dzięki udziałowi w projekcie zdobyli oni praktyczne umiejętności zawodowe, rozwinęli kompetencje językowe, personalne oraz społeczne potwierdzone odpowiednimi certyfikatami.

Podczas konferencji, w której wzięli udział: pani Elżbieta Łojszczyk- Członek Zarządu Powiatu, pani Beata Stańczyk- Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu, pani Monika Zdonek – Przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców, pani Agnieszka Dziedzic – Dyrektor Szkoły, pani wicedyrektor Katarzyna Sikora, uczestnicy projektu oraz młodzież klas technicznych, uroczyście wręczono uczestnikom projektu certyfikaty z realizacji staży zagranicznych.

W trakcie spotkania oprócz uroczystego wręczenia dokumentów koordynator projektu pani Małgorzata Chrząszcz wspólnie z młodzieżą przedstawiła poszczególne etapy realizacji zadań projektowych, omówiła zakres obowiązków i zdobytych umiejętności przez uczniów. Młodzież podzieliła się z uczestnikami konferencji swoimi wrażeniami z wyjazdu.

Na zakończenie został rozstrzygnięty konkurs: „Smaki Portugalii”, w którym wzięło udział siedem klas ZSP nr 8. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców konkursu:

I miejsce klas 2TAK

II miejsce klasa 2TA

III miejsce klasa 1A

Po części oficjalnej  uczestnicy konferencji mieli okazję zapoznać się z kulturą Portugalii  od strony kulinarnej , podczas degustacji przekąsek przygotowanych na tą okoliczność.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za udział w naszej konferencji. Podziękowania składamy także wszystkim osobom dzięki, którym możliwe było przygotowanie projektu oraz jego realizacja.