Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Klasa Europejska w III LO-2020/21

Jeśli masz rozległe zainteresowania, jesteś zafascynowanych współczesnym światem i jego rozwojem, ten profil nauczania jest dla Ciebie!

Uczniowi klasy europejskiej poznają elementy prawa i poszerzą wiedzę o Unii Europejskiej. Celem programu tej klasy będzie rozwijanie tożsamości europejskiej w powiązaniu z umacnianiem tożsamości narodowej i regionalnej. 

Jest to szansa na spotkania z ludźmi kultury, polityki i życia społecznego. Uczniowie będą też czestniczyć w warsztatach europejskich, lekcjach muzealnych, konkursach i olimpiadach, wycieczkach dydaktycznych i krajoznawczych.

Wiemy, że efektywne poznawanie języków obcych wymaga czasu, dlatego, aby sprawnie posługiwać się angielskim czy niemieckim, zwiększyliśmy liczbę godzin przewidzianą dla tych przedmiotów. Na lekcjach języków wprowadzane będą elementy wiedzy o Unii Europejskiej.

Podczas zdobywania wiedzy w szerokim zakresie będą wykorzystywać technologię informacyjną oraz świadomie planować swoją  karierę zawodową na polskim i europejskim rynku pracy.

Absolwent klasy europejskiej przygotowany będzie do podjęcia studiów m.in. na kierunkach humanistycznych, administracyjnych, prawniczych, stosunków międzynarodowych, europejskich, politologii, dziennikarstwa, bezpieczeństwo narodowe .

Po ukończeniu klasy europejskiej i określonych  studiów absolwenci mogą pracować w administracji państwowej i samorządowej, instytucjach publicznych, w działach marketingowych, agencjach reklamowych, służbach mundurowych, jako prawnicy, założyć szkołę językową  lub prowadzić biuro turystyczne.

ZAPRASZAMY!!!