Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Klasa Europejska w III LO-2020/21

Jeśli masz rozległe zainteresowania, jesteś zafascynowanych współczesnym światem i jego rozwojem, ten profil nauczania jest dla Ciebie!

Uczniowi klasy europejskiej poznają elementy prawa i poszerzą wiedzę o Unii Europejskiej. Celem programu tej klasy będzie rozwijanie tożsamości europejskiej w powiązaniu z umacnianiem tożsamości narodowej i regionalnej. 

Jest to szansa na spotkania z ludźmi kultury, polityki i życia społecznego. Uczniowie będą też czestniczyć w warsztatach europejskich, lekcjach muzealnych, konkursach i olimpiadach, wycieczkach dydaktycznych i krajoznawczych.

Wiemy, że efektywne poznawanie języków obcych wymaga czasu, dlatego, aby sprawnie posługiwać się angielskim czy niemieckim, zwiększyliśmy liczbę godzin przewidzianą dla tych przedmiotów. Na lekcjach języków wprowadzane będą elementy wiedzy o Unii Europejskiej.

Podczas zdobywania wiedzy w szerokim zakresie będą wykorzystywać technologię informacyjną oraz świadomie planować swoją  karierę zawodową na polskim i europejskim rynku pracy.

Absolwent klasy europejskiej przygotowany będzie do podjęcia studiów m.in. na kierunkach humanistycznych, administracyjnych, prawniczych, stosunków międzynarodowych, europejskich, politologii, dziennikarstwa, bezpieczeństwo narodowe .

Po ukończeniu klasy europejskiej i określonych  studiów absolwenci mogą pracować w administracji państwowej i samorządowej, instytucjach publicznych, w działach marketingowych, agencjach reklamowych, służbach mundurowych, jako prawnicy, założyć szkołę językową  lub prowadzić biuro turystyczne.

ZAPRASZAMY!!!