Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Forum ekologiczne

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8

w Tomaszowie Mazowieckim ul. Nadrzeczna 17/25

 zaprasza

Nauczycieli oraz Uczniów szkół podstawowych na

 VIII Forum Ekologiczne.

UWAGA: W tym roku organizujemy je dnia 4 czerwca w formie zdalnej!!

„Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi. Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi.”

Te jakże aktualne słowa - wypowiedziane już w XIX wieku – są dla nas inspiracją do podejmowania  różnorodnych działań proekologicznych.

Promowanie zachowań  chroniących naszą planetę rozumiemy w sposób bardzo podstawowy i pragmatyczny. Poszukujemy rozwiązań, które my sami możemy wprowadzać w życie.

Świadomość, wiedza i kreatywność - to trzy właściwości człowieka mogącego, dzięki własnym działaniom,  zmienić rzeczywistość, w której żyje. Nabywanie tych właśnie kompetencji jest głównym celem naszych corocznych spotkań.

Nikt z nas nie przypuszczał, że staniemy twarzą w twarz z zagrożeniem określanym mianem COVID- 19. Tak jak inne dziedziny życia również nasze Forum Ekologiczne musi przybrać inną niż do tej pory formułę.

Ponieważ nie możemy gościć Was w murach naszej szkoły,  uznaliśmy że jest to dobry moment na  przypomnienie wszystkim uczestnikom i sympatykom Forum tego,  co działo się w poprzednich edycjach naszych spotkań.

Zachęcamy również do zapoznania się z prezentacjami, które z pewnością zainspirują nas wszystkich do działań proekologicznych

W programie:

  • wykład dr Alicji Zawadzkiej z Politechniki Łódzkiej „Dziura ozonowa - fakty”;
  • wykład prof. Beaty Gabryszewskiej ze SGGW w Warszawie „Inwazja czy nowy ekosystem”;
  • wykład mgr inż. Justyny Czerwińskiej z Politechniki Łódzkiej „Smog w naszych miastach”;

 

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w związku z zaistniałą sytuacją, rezygnujemy z  konkursu dla uczniów szkół podstawowych, z pewnością wznowimy ten projekt  w przyszłym roku szkolnym.

 

 

 

Serdecznie zapraszamy