Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Energetycy na SGGW

W dniu 11.06 2019 r. uczniowie z kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej z kl. III TA odbyli zajęcia na Wydziale Inżynierii Produkcji w Katedrze Podstaw Inżynierii w Zakładzie Gospodarki Energetycznej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Wykłady i zajęcia laboratoryjne odbyły się w ramach projektu nr RPLD.11.03.01-10-0035/17-00 ,,Azymut na sukces - nowoczesne szkolnictwo zawodowe w ZSP nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim’’.  Uczniowie wysłuchali  wykładu związanego z energią odnawialną, w tym kolektorami słonecznymi, panelami fotowoltaicznymi, elektrowniami wiatrowymi, energią geotermalną i pompami ciepła.

Po wykładzie obejrzeliśmy instalację solarną, z której korzystają studenci Zakładu Gospodarki Energetycznej podczas zajęć i prac dyplomowych. Uczniowie mogli w warunkach rzeczywistych zapoznać się z kolektorami płaskimi oraz próżniowymi typu heatpipe.

Następnie przeszliśmy do laboratorium, w którym znajduje się instalacja pomp ciepła oraz całe oprogramowanie obsługujące instalacje solarne. W laboratorium przeprowadza się analizy charakterystyki pomp ciepła. Uczestnicy wyjazdu zapoznali się również  z trzema rodzajami pomp ciepła i analizowali charakterystykę pracy urządzeń. Oprócz tego zaprezentowano nam  sposoby brykietowania biomasy, analizy frakcyjnej oraz gęstości nasypowej.

Na zakończenie pobytu obejrzeliśmy kolektory i panele podążające za słońcem. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.