Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dzień Otwarty 2024

Dziękujemy wszystkim gościom ze szkół podstawowych za przybycie na Dzień Otwarty do naszej szkoły. Cieszymy się, że odwiedziliście nas tak licznie. Według naszych statystyk było Was 250.

W tym dniu na uczniów klas ósmych szkół podstawowych czekały takie atrakcje jak prezentacje kierunków kształcenia, zawody sportowe i wiele innych.

Już na parterze można było zapoznać się z kierunkami kształcenia przy stoisku informacyjnym. Dalej w pracowni 01 odbył się pokaz prezentacji multimedialnych związanych z językiem niemieckim a w pracowni 02 pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie klasy przyrodniczej z elementami ratownictwa medycznego demonstrowali i szkolili w resuscytacji. Idąc w kierunku pracowni 03 można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce a w samej pracowni zapoznać z kierunkiem kształcenia w Technikum nr 6 tj. architektura krajobrazu. Uczniowie wraz z nauczycielami zaprezentowali wystawę makiet, mini-ogródków itp. Tymczasem w naszej nowoczesnej hali sportowej odbywał się turniej piłki siatkowej uczniów szkół podstawowych o puchar Dyrektora ZSP 8 a tuż obok niej quiz sportowy. W pracowni 05 można było obejrzeć wystawę plakatów ilustrujących popularne idiomy w języku angielskim.

Pierwsze piętro również oferowało moc atrakcji. Zaczynając od pracowni 101 i korytarza można było zapoznać się z ofertą edukacyjną klasy policyjnej. Uczniowie tej klasy oraz goszczący policjanci prezentowali arkana zawodu policjanta oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej pracy. W pracowni 102 nasi goście mieli okazję wziąć udział w ćwiczeniach z mikroskopowania na nowoczesnym specjalistycznym sprzęcie. Pracownia 103 przyciągnęła sporą rzeszę entuzjastów matematyki, którzy mieli okazję łamać sobie głowy rozwiązując zagadki matematyczne. Po drodze, kawiarenka Szkolnego Koła Caritas skusiła wielu swoimi słodkimi specjałami. Nowoczesne technologie zawitały do pracowni 106 w postaci prezentacji prac uczniów Technikum nr 6 - architektury krajobrazu w programach Gardenphilia, Sketchup i Tinkercad 3D. Pracownia 107 oferowała prezentację klasy III Liceum Ogólnokształcącego - klasy europejskiej. Jej prezentacja podzielona była na dwie części. Druga odbywała się równocześnie w pracowni 205.

Na drugim piętrze dominował kierunek technik analityk w pracowniach 201 i 202. Pod kierunkiem naszych nauczycieli, uczniowie prezentowali ciekawe doświadczenia chemiczne. Przed pracowniami równolegle odbywał się konkurs rebusów chemicznych. Pracownia 203 oferowała prezentację klasy medialnej naszego liceum a w 204 można było wziąć udział w quizie z języka angielskiego. We wcześniej wspomnianej pracowni 205 zaprezentowało się również Szkolne Koło Strzeleckie. W pracowni 211 goście mieli okazję poznać ciekawostki o Włoszech i języku włoskim oraz wziąć udział w konkursie związanym z wiedzą o tym kraju.

Przed budynkiem szkoły od strony Orlika nasi goście mogli wziąć udział w nauce strzelania z łuku oraz rozkładania i składania karabinka AKMS w ramach prezentacji Szkolnego Koła Strzeleckiego. Natomiast, od strony dziedzińca mogli odpocząć w naszym ogródku dydaktycznym, poznać historię jego powstania i podładować telefony na ławeczce solarnej.

Do zobaczenia za rok!