Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dzień Europejski

Tegoroczny Dzień Europejski odbył się pod hasłem: "Muzyka i miłość."

Jak wiadomo miłość i muzyka mówią tym samym językiem, więc postanowiliśmy zaprezentować najpiękniejsze, najciekawsze a czasem najzabawniejsze piosenki o tym niezwykłym uczuciu.

W tym roku zdecydowaliśmy się na połączenie  naszych  europejskich spotkań z trzecim  konkursem „Love song”.

Uczestnicy  zabrali nas  w podroż po Europie, podróż która przybliżyła różne oblicza miłości.

 

Młodzież naszej szkoły miała niełatwe zadanie, ponieważ spośród wielu niezwykłych piosenek o tematyce miłosnej  klasy wybierały tę ich zdaniem najpiękniejszą.

Następnie prezentowały utwór.

Punktowane były:  pomysł, oryginalność, scenografia, charakteryzacja oraz ruch sceniczny.

 

Tradycją naszych corocznych spotkań jest także popularyzowanie kultury narodów Europy. Dlatego w rywalizacji klas punktowano również  stoisko w barwach narodowych , charakterystyczne potrawy oraz widokówkę przedstawiającą walory i osobliwości poszczególnych krajów.

Nie zabrakło także pełnego emocji i rywalizacji konkursu na temat Unii Europejskiej, który wygrały uczennice klasy II TA Natalia Plucińska i Magdalena Domagała.

 

Na koniec spotkania jurorzy przedstawili wyniki zmagań klas.

Trzecie miejsce zajęli uczniowie klasy I A, zaraz po nich znalazła się klasa  II TA , a najlepszymi znawcami kraju i popularyzatorami jego muzyki  – okazali się być uczniowie  klasy II B.

Nagrody dla klas ufundowała Rada Rodziców ZSP nr 8 oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie.

 

Dziękujemy, że zechcieliście wraz z nami wziąć udział w tym niecodziennym wydarzeniu.

 

Organizatorzy:

Monika Morga

Anna Karbownik

Aneta Kowalska