Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Apel Niepodległościowy w ZSP nr 8

W piątek 9 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 odbył się uroczysty Apel Niepodległościowy z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wystrój w tonacji biało-czerwonej uzupełniły plastyczne prace uczniów związane z tym wydarzeniem. Apel o godz.11.11 rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego ramach  akcji „Rekord dla Niepodległej” przez szkolną społeczność. Po hymnie wystąpił Dyrektor Szkoły Pan Tomasz Migała, który nawiązał do wydarzeń 1918 roku i późniejszych zmagań Polaków o zachowanie Niepodległości. Kończąc podkreślił:

Dzisiaj my Polacy musimy czuć się odpowiedzialni za nasz kraj, powinniśmy pielęgnować polską kulturę, tradycję, język, wartości, które przez wieki kształtowały nasz Naród. I tak też się dzieje. Taki jest cel współczesnej edukacji, również w ZSP 8 w Tomaszowie Mazowieckim. Tu upowszechnia i pielęgnuje się wartości, które mają pomóc Wam, młodym ludziom w przyszłości: honor, szacunek do drugiego człowieka, odpowiedzialność, tolerancja. Wy będziecie tworzyć „historię przyszłości” i mam nadzieję, że będzie ona oparta właśnie na kanwie tych wartości.

Następnie zostały wręczone dyplomy i nagrody w Konkursach Niepodległościowych:

Grze Miejskiej „Tomaszów Mazowiecki u zarania Niepodległości”, gdzie reprezentacja naszej szkoły ( Michał Mochola, Malwina Kopeć, Natalia Głowacka, Jakub Leśniewski, Jkub Teodorczyk i Bartos Bielas) zdobyła II miejsce; Szkolnym Konkursie Niepodległościowym, laureaci- Mateusz Chmal, Michał Mochola, Justyna-Eleni Kratouni, Grzegorz Gruszecki i Szkolny Konkurs Ortograficzny w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości-laureaci Monika Kmita, Mateusz Adamus, Ewa Rybak. 

Na koniec Dyrektor Szkoły podziękował nauczycielom historii p.Grażynie Góralczyk i p.Piotrowi Dębickiemu za realizację projektu Konkurs Historyczny Wielki Test-1918. Jego uroczyste podsumowanie odbędzie się 10 listopada w sali widowiskowej kina Włókniarz o godz.16.30. razem z widowiskiem historyczno-muzycznym Szklane domy, przygotowanym przez młodzież zespołu Za Kurtyną pod opieką p.Izabeli Szymańskiej.

Serdecznie zapraszamy!