Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Akcja „Szlachetna Paczka” 2019

W tym roku po raz kolejny Szkolne Centrum Wolontariatu przystępuje do ogólnopolskiej akcji " Szlachetna paczka". Zbiórka darów rozpoczyna się w poniedziałek 25 listopada i potrwa do 2 grudnia 2019 roku. W kolejnych dniach wolontariusze będą pakować i kodować dary. Finał akcji nastąpi w dniach 7- 8 grudnia, wtedy zostaną zawiezione dary do potrzebującej rodziny.
W tym roku wybraliśmy rodzinę pani Jadwigi, która jest osobą praktycznie niewidomą - ma poważną wadę wzroku znacznie ograniczającą ją w życiu codziennym. Kobieta uczęszcza do związku dla niewidomych. Pani Jadwiga mieszka z synem Bogdanem, który pracuje dorywczo by zapewnić jakikolwiek byt rodzinie. Pani Jadwiga miała ciężkie życie, ponieważ jej mąż był uzależniony od alkoholu. Mężczyzna od 7 lat nie żyje, ale los nadal ją doświadcza.
Pani Jadwiga jest ciepłą i wesołą osobą. Kobieta była wolontariuszem w fundacji "Razem", gdzie pomagała starszym i chorym osobom. Teraz sama potrzebuje pomocy od innych ludzi. Mimo, iż  spotyka się z przykrymi sytuacjami spowodowanymi jej słabym wzrokiem, stara się nie załamywać. Kobieta lubi spędzać czas w towarzystwie przyjaciółek ze związku. Rodzina w wolnym czasie chodzi na spacery. Pan Bogdan lubi oglądać programy historyczne, a Pani Jadwiga chętnie mu towarzyszy, mimo iż nic nie widzi, lubi go słuchać.


SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO WSPARCIA NASZEJ AKCJI:))))


Przygotowana przez NAS WSZYSTKICH paczka to dla potrzebujących coś więcej niż pomoc materialna. "To dostrzeżenie ich piękna i potwierdzenie ich ważności, przywrócenie godności. Dzięki takiemu docenieniu ze strony innych znów stają się ważni dla samych siebie i zaczynają zmieniać swoje życie. To esencja mądrej pomocy" .

Z pozdrowieniami Organizatorzy: Aneta Albrecht- Geszcz, Piotr Dębicki i Agnieszka Ziółek