Jubileusz 50-cio lecia

24 października 2009

Był to ważny dzień dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób byli i są związani ze szkołą „przy Nadrzecznej”. Tego dnia przypadł jubileusz 50-lecia szkoły.

Od wielu tygodni młodzież pod kierunkiem nauczycieli przygotowywała się do uroczystości i jakże ważnych chwil. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele przy ul. Spalskiej pw. NSJ, której przewodniczył biskup Ireneusz Pękalski. Po mszy młodzież oraz tłum absolwentów udały się w kierunku III LO.

W budynku III LO przy ulicy Nadrzecznej nastąpiła kolejna część obchodów. Wszyscy przybyli mogli wziąć udział w zwiedzaniu budynku szkoły i oglądaniu przygotowanych ekspozycji okolicznościowych. Następnie wszyscy skierowali się do hali gimnastycznej, gdzie nastąpiła kolejna część obchodów. Na specjalnie przygotowanej na tę okoliczność scenie pojawili się dyrektorzy szkoły – mgr Cezary Żegota oraz mgr Dariusz Jachimowski, którzy powitali wszystkich obecnych nie kryjąc wzruszenia w doniosłej chwili. Następnie na scenie pojawili się aktorzy- uczniowie III LO, którzy zaprezentowali program ,,Kabaret Starszych Uczniów”. Wspaniały poziom występu dopełnił również śpiew chóru pod przewodnictwem pana Włodzimierza Gliszczyńskiego. Nie zabrakło przemówień, wystąpień oraz podziękowań przedstawicieli władz miasta, powiatu, zaprzyjaźnionych szkół i innych instytucji.

Po części oficjalnej nastąpiło spotkanie przy kawie na korytarzu I-go piętra, gdzie wszyscy obecni oddali się wspomnieniom i dyskusjom o szkole. Absolwenci uwieńczyli jubileusz 50-lecia wspólną zabawą w restauracji „Okowita”. Więcej wspomnień z obchodów Jubileuszu 50-cio lecia Naszej Szkoły znajdziesz  TUTAJ. Poniżej film z uroczystości…