Chór

Opiekun: mgr Joanna Kosior

Bez względu na to, jak nazywała się nasza szkoła i gdzie się mieściła, zawsze rozbrzmiewała w niej muzyka. Od samego początku istnienia placówki podejmowano próby zorganizowania grupy utalentowanych uczniów, która pod okiem specjalisty mogłaby rozwijać zainteresowania.

 W chórze śpiewają osoby ze wszystkich klas. Wśród nich znajdziemy wspaniałe soprany oraz alty. Dobór z klas pierwszych odbywa się zawsze na początku roku szkolnego drogą przesłuchania muzycznego. Próby odbywają się kilka razy w tygodniu – osobno poszczególne głosy, a następnie razem. Niektóre z dziewcząt grają również na instrumentach muzycznych. Chór uświetnia każdą szkolną uroczystość – począwszy od wspólnego śpiewania kolęd poprzez zakończenie roku szkolnego klas maturalnych. Repertuar dobierany jest w zależności do potrzeb artystycznych tak w szkole jak i na zewnątrz. W skład tego repertuaru wchodzą pieśni, piosenki i utwory muzyczne – a capella lub z towarzystwem instrumentów. Chór wraz z towarzyszeniem instrumentów muzycznych bierze udział w uroczystościach, apelach, akademiach szkolnych oraz reprezentuje szkołę na zewnątrz. Są to akademie z okazji Święta Niepodległości, Wigilia Bożego Narodzenia, Przeglądu Noworocznego oraz zakończenia klas maturalnych. Szczególne zainteresowanie to koncerty kolęd poza szkołą i przeglądy kolęd.

Grupa pod przewodnictwem pana Włodzimierza Gliszczyńskiego (byłego opiekuna chóru) może również poszczycić się nagraną płytą, którą można nabyć u nas w szkole.