Zajęcia dydaktyczne dla uczniów Technikum Architektury Krajobrazu

Zajęcia dydaktyczne dla uczniów Technikum Architektury Krajobrazu

W ramach projektu pn. „AZYMUT NA SUKCES NOWOCZESNE KSZTAŁCENIE ZAWODOWE W ZSP NR 8 W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM” realizowanego w ZSP 8,na podstawie umowy o dofinansowanie nr RPLD.11.03.01-10-0035/17-00, przyszli technicy architektury wzięli udział w zajęciach dydaktycznych realizowanych poza terenem szkoły.

W dniu 17 V uczniowie pod opieką p. Alicji Barszczyk i Agnieszki Meli brali udział w wycieczce do  Arboretum SGGW w Rogowie,  gdzie pod kierunkiem pani przewodnik utrwalili swoją wiedzę o gatunkach roślin ozdobnych uprawianych w gruncie. Pani przewodnik w przystępny i interesujący sposób przypomniała uczniom podstawowe wiadomości o poszczególnych gatunkach wzbogacając je o wyniki badań naukowych prowadzonych na terenie ogrodu. Szczególnie dokładnie zostały omówione grupy drzew iglastych, gatunki magnolii, różaneczników i azalii oraz klonów. W Arboretum znajdują się ciekawe aranżacje i wystawy w terenie, między innymi wycinki przekrojowe przez pnie wielu gatunków drzew i nasadzenie storczyków z rodzaju obuwika.

Dalszy ciąg wycieczki to wizyta w Palmiarni w Łodzi. Tutaj uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele gatunków roślin egzotycznych m.in. storczyki, ananasowate, pnącza, palmy i kolekcje sukulentów

24 V  – to dzień  kolejnej wycieczki, tym razem do Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych i Zalesieniowych p. Michała Bojanowskiego w Prymusowej Woli. Tutaj uczniowie prześledzili kolejne etapy produkcji roślin szkółkarskich począwszy od doniczkowania roślin, poprzez uprawę na kolejnych kwaterach łącznie z pielęgnacją, aż do uzyskania efektu finalnego czyli rośliny gotowej do sprzedaży. Kolejny etap wyjazdu w tym dniu to zajęcia w Gospodarstwie Ogrodniczym Państwa Grażyny i Dariusza Sołtysów w Sławnie. Uczniowie zapoznali się tutaj z metodami produkcji gatunków jednorocznych, bylin, roślin balkonowych oraz ziół. Mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę o bardzo cenne praktyczne uwagi i wskazania dotyczące uprawy tych roślin pod osłonami jak i ich późniejszej pielęgnacji w nasadzeniach na zewnątrz.

Podobne