Wycieczka dydaktyczna do Firmy Izodom 2000 w Zduńskiej Woli

Wycieczka dydaktyczna do Firmy Izodom 2000 w Zduńskiej Woli

W dniu 24 maja 2018 r. technicy budownictwa z klasy 1TA oraz technicy urządzeń i systemów energetyki odnawialnej z klasy 2TA pod opieką Pani Katarzyny Sikory i Pani Elżbiety Rodzeń uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Firmy Izodom 2000 w Zduńskiej Woli. Wyjazd odbył się w ramach projektu „Azymut na sukces – nowoczesne kształcenie zawodowe w ZSP nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim”.

Izodom  to polska, rodzinna firma z 26-letnią tradycją, to  również nazwa systemu budowy domów energooszczędnych oraz pasywnych wykonywanych z kształtek styropianowych, które po połączeniu ze sobą wypełniane są betonem. Otrzymuje się w ten sposób betonową konstrukcję oraz styropianową izolację termiczną.

Zajęcia teoretyczne z podstaw Izodom, prowadziła Pani Marta Guć – kierownik sprzedaży, Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia hali produkcyjnej elementów styropianowych oraz laboratorium badawczego, gdzie sprawdzane są właściwości technicznych sprzedawanych produktów. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał zaświadczenie ukończenia szkolenia.

Zachęcamy do odwiedzenia strony www.izodom.pl oraz www.pasywnedomy.eu.

Koordynator wyjazdu – Elżbieta Rodzeń.

 

 

 

Podobne