Wizyta w Miejskiej Oczyszczalni Ścieków

Wizyta w Miejskiej Oczyszczalni Ścieków

17 kwietnia 2018 klasa 2 B, której prawie połowa to członkowie Koła Chemiczno – Ekologicznego pod opieką Renaty Kurkarewicz, odbyła wycieczkę do tomaszowskiej oczyszczalni ścieków.

Naszym przewodnikiem był pan Laszek Pawlak, który oprowadził nas po wszystkich działach oczyszczalni. Okazuje się że oglądaliśmy jedyny tego typu system w Polsce. Najnowocześniejszy obiekt zaskoczył brakiem zapachu, którego wszyscy się spodziewali oraz pełną automatyzacją.
Obejrzeliśmy kraty i piaskownik ,a zasadzie tylko to co się na nich zbiera, gdyż wszystkie urządzenia są szczelnie zamknięte niebieskimi dachami, którymi są przykryte także odstojniki. Jedynie oczyszczanie biologiczne znajduje się w otwartych zbiornikach i je obejrzeliśmy dokładnie. Na dowód jakości oczyszczania pokazano nam także mały zbiornik zasilany wodą z oczyszczalni w, których żyją między innymi karpie, amury itp.
Uczniowie mieli możliwość obejrzenia nowoczesnego laboratorium, w którym bada się parametry ścieków , oczyszczonej wody i wody z terenów Tomaszowa za pomocą sprzętu, który na młodzieży zrobił ogromne wrażenie .

 Dziękujemy ZGWiK z Tomaszowie Maz. za wyrażenie zgody na wycieczkę oraz panu Leszkowi Pawlakowi za szczególnie interesujące zaprezentowanie nam tego obiektu i przekazanie wielu cennych informacji.

Podobne

V Forum Ekologiczne

V Forum Ekologiczne

Dnia  7 czerwca już po raz piąty odbyło się w naszej szkole Forum Ekologiczne. W…