Dzień Otwarty na Nadrzecznej

Dzień Otwarty na Nadrzecznej

W dniu 28.03.18 w ZSP nr 8 odbył się kolejny Dzień Otwarty. Nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla wszystkich gimnazjalistów, którzy chcieli zobaczyć jak wygląda „Nadrzeczna” od wewnątrz. W tym dniu uczniowie razem z nauczycielami przygotowali pokazy, prezentacje i różnorodne atrakcje. Jak co roku, na sali gimnastycznej odbył się turniej siatkarski chłopców dla uczniów gimnazjów, które wcześniej zgłosiły swój udział.

Głównym stoiskiem informacyjnym zarządzali przedstawiciele Samorządu Szkolnego, prowadzili również statystykę odwiedzin.
Na parterze swój dorobek prezentowało Szkolne Centrum Wolontariatu, kulturę i zwyczaje krajów niemieckojęzycznych prezentowali uczniowie klasy II A pod kierunkiem Pani Anny Karbownik.
Tu też można było uzyskać informacje o klasach Technikum nr 6: architektura krajobrazu, budownictwo i systemy energetyki odnawialnej.

Nasi architekci przygotowali zielony kącik z piękną, wiszącą, roślinną ścianą, w sali można było zapoznać się z ich pracami, a także z oprogramowaniem, które służy uczniom do nauki i odkrywania tajemnic tego pięknego zawodu.
Budowlańcy i „eko-energetycy” też zaprezentowali elementy swoich zawodów i możliwości z nimi związanych. Gimnazjaliści mogli samodzielnie zbudować komin, most, ścianę….

Piętro wyżej, gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertą III Liceum Ogólnokształcącego – klasy humanistycznej i Szkolnego Koła Teatralnego „Za kurtyną”, z którym niektórzy uczniowie gimnazjum mieli już możliwość zetknąć się przy okazji występów w Tkaczu i we Włókniarzu. Tu królowała też matematyka z różnorodnymi matematycznymi zagadkami i łamigłówkami. Szkolne Koło Caritas zadbało o słodkie i wytrawne przekąski w ramach szkolnej kawiarenki.

Na drugim piętrze można było zapoznać się z kulturą Włoch poprzez udział w konkursie wiedzy o tym pięknym kraju i wygrać różne nagrody. Klasa II B wraz z Panią Monika Morgą zachęcali do nauki tego pięknego języka. W salach obok można było obejrzeć prezentacje: historyczną, geograficzną, szkolnego koła PTTK, a także wziąć udział w spotkaniu z podróżnikiem. Klasa 1 A razem z wychowawcą Panią Anitą Drążkiewicz przygotowali prezentacje o krajach anglojęzycznych i zachęcali do nauki języka angielskiego.

Bardzo dużym powodzeniem cieszyły się pokazy doświadczeń chemicznych przygotowane pod czujnym okiem nauczycielek chemii i przedmiotów zawodowych Pań Renaty Kurkarewicz oraz Katarzyny Sikory. Doświadczenia wykonywali uczniowie klasy b-ch i Technikum Analitycznego. Wszystko w najnowszej Ekopracowni, utworzonej we współpracy z WFOŚ z Łodzi i wyposażonej w nowoczesny sprzęt pomiarowy i analityczny.

Na piętrach, w punktach informacyjnych można było uzyskać informacje na temat kierunków i profili klas, które zaplanowane są na nowy rok szkolny 2018/19. Nasi uczniowie starali się pokazać nie tylko ofertę edukacyjną naszej szkoły, ale również, a może przede wszystkim, atmosferę panującą w szkole przy Nadrzecznej.

Dziękujemy wszystkim gimnazjalistom, którzy nas odwiedzili.

Z naszych danych wynika, że w Dniu Otwartym Nadrzeczną

odwiedziło około 500 osób. 🙂

Wszystkim nauczycielom oraz uczniom III LO i T6 dziękujemy za zaangażowanie i ogrom pracy włożony
w przygotowanie tego, jakże ważnego dla nas dnia.

 

Koordynator Dnia Otwartego Nadrzecznej
Monika Morga

Podobne