Apel szkolny

Apel szkolny

W dniu 26 marca 2018 Dyrektor ZSP nr 8 – Pan Tomasz Migała podsumował dotychczasową pracę uczniów i nauczycieli na szkolnym apelu. Dyrektor przekazał między innymi informację o bieżącej pracy szkoły oraz organizacji Dnia Otwartego na Nadrzecznej.

Gratulacje z powodu zdanego egzaminu zawodowego skierowane zostały do uczniów klasy III Technikum Budownictwa oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych pod kierunkiem Pani Elżbiety Rodzeń. 100% zdawalność to ogromny sukces zarówno młodzieży jak i nauczycieli.

Od marca w naszej szkole ruszył projekt „Azymut na sukces – nowoczesne kształcenie zawodowe w ZSP nr 8”. Dzięki determinacji nauczycieli udało nam się po raz kolejny pozyskać środki z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 Działanie XI.3 Kształcenie zawodowe. Prawie 920 000 zł trafi do naszej szkoły na wsparcie i rozwój kształcenia zawodowego. Serdeczne podziękowania Dyrektor skierował do nauczycieli współpracujących przy tworzeniu projektu pod kierunkiem Pań Wioletty Madej oraz Katarzyny Sikory.

Dyrektor podsumował osiągnięcia uczniów w licznych konkursach i zawodach sportowych. Szczególne słowa uznania skierował do Karoliny Bosiek oraz Damiana Żurka, wielokrotnych reprezentantów Tomaszowa i Polski na torach łyżwiarskich w kraju i za granicą. Warto przypomnieć, że Karolina to uczestniczka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w PYEONGCHANG, uzyskała tam 7 miejsce w biegu drużynowym oraz 16 miejsce w indywidualnym biegu na 3 km. Natomiast Damian – najlepszy junior reprezentacji Polski w Pucharze Świata. Wiele można mówić o sukcesach tej dwójki, jedno jest pewne to nadzieja polskiego łyżwiarstwa szybkiego.

Dyrektor wręczył również medale sportowcom reprezentującym szkołę i powiat w LICEALIADZIE. Zaległe medale dotyczyły imprez sportowych z kalendarza Powiatowego SZS, które odbyły się w zeszłym roku kalendarzowym.

Patryk Muchlada odebrał puchar i złoty medal za zdobycie Mistrzostwa Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych.

Złote medale w sztafetowych biegach przełajowych odebrała drużyna dziewcząt w składzie: Justyna Franas, Natalia Głowacka, Aleksandra Gwizdoń, Nina Wojciechowska, Elżbieta Rudzka, Sandra Piotrowska, Wiktoria Nowak, Paulina Dziubałtowska i Patrycja Kwapisz.

Reprezentacja chłopców naszej szkoły również wywalczyła Mistrzostwo Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Złote medale odebrał zespół w składzie: Dawid Kwarciany, Filip Kowalski, Marcin Bielas, Michał Dziubiński, Adrian Odziemek, Sebastian Drochliński, Kacper Błaszczyk i Patryk Muchlada.

W lidze lekkoatletycznej zarówno dziewczęta jak i chłopcy zdobyli Wicemistrzostwo Powiatu zdobywając srebrne medale. W zawodach tych naszą szkołę reprezentowali: Malwina Kopeć, Izabela Tejchman, Aleksandra Pietrzyk, Agata Lutek, Karolina Bosiek, Agata Sołtys, Aleksandra Gwizdoń, Paulina Dziubałtowska, Justyna Franas, Natalia Głowacka, Weronika Koselak, Nikola Stępień, Adrianna Ornafa, Jowita Zagajewska, Natalia Piątkowska, Kacper Wilk, Adrian Skoneczny, Damian Żurek, Paweł Owczarek, Filip Kowalski, Dawid Kwarciany, Michał Dziubiński, Mikołaj Kubryn, Marcin Bielas, Bartłomiej Wilk, Jakub Dworak, Bartłomiej Pająk i Patryk Muchlada,

Na apelu podsumowano V Szkolny Dzień Matematyki. Tradycyjnie już 3.14 ZSP nr 8 organizuje wiele różnorodnych konkurencji matematycznych. Najlepsi okazali się uczniowie klas: 1TA, 3TA oraz 2A. W konkursach indywidualnych nagrody otrzymali Kamil Nockoski oraz Przemysław Kuśmirek z klasy 3TB oraz Monika Siwek, Adrianna Ornafa i Kinga Rybak z III TA. Organizatorami Święta Matematyki w ZSP 8 były Panie Jolanta Piechota oraz Wioletta Madej.

Nagrody, wyróżnienia oraz dyplomy uznania wręczono uczniom biorącym udział w Ogólnopolskim Konkursu Plastycznym Tęcza. Nagrodę za 1 miejsce w tym konkursie otrzymała Julia Pazurek z klasy 3B. Organizatorkami konkursu były Panie: Beata Węglińska, Katarzyna Sikora oraz Aneta Kowalska.

Na koniec Dyrektor podziękował wszystkim za nauczycielom i uczniom zaangażowanym w promocję ZSP nr 8 i złożył społeczności szkoły serdecznie życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Podobne