Spotkania Profilaktyczne z Policją

Spotkania Profilaktyczne z Policją

W grudniu w naszej szkole odbył się cykl spotkań profilaktycznych z funkcjonariuszami Policji : KPP z Tomaszowa Mazowieckiego oraz WKP z Łodzi.

11.12.2017 roku odbyło się spotkanie profilaktyczne z udziałem funkcjonariuszy WKP z Łodzi oraz KPP dla klas II i III na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa w sieci.

18.12.2017 r. w klasach I ( oraz dodatkowo w jednej z klas II i III ) odbyły się zajęcia z zakresu odpowiedzialności karnej uczniów oraz także zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu. Podczas zajęć uczniowie dowiadywali się m.in. jak unikać zagrożeń związanych z wiekiem dorastania, co to są czyny karalne, jakie są obowiązki świadka czynów zabronionych oraz jak dbać o własne bezpieczeństwo w sieci. Zajęcia prowadzone były przez funkcjonariuszkę KPP z Wydziału ds. Nieletnich p. Agnieszkę Jankowską.

21.12.2017. odbyło się spotkanie dla uczniów całej szkoły na temat „ Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” – dotyczące zagrożeń wynikających z zażywania środków psychoaktywnych w tym dopalaczy, a także pirotechniki oraz konsekwencji prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości lub po zażyciu środków niedozwolonych. Spotkanie to prowadzone były przez funkcjonariuszy KPP z Wydziału ds. Nieletnich w Tomaszowie Mazowieckim.

Organizatorem spotkań była p. pedagog szkolny Aneta Albrecht- Geszcz.

Zaproszonym funkcjonariuszom z KPP oraz WKP z Łodzi bardzo serdecznie dziękujemy.

Podobne