Karolina z awansem i na otwarciu Areny Lodowej

Karolina z awansem i na otwarciu Areny Lodowej

Jesteśmy dumni, że 14 grudnia podczas otwarcia Areny Lodowej w naszym mieście Prezydent Andrzej Duda w swym wystąpieniu przywołał nazwisko panczenistki Karoliny Bosiek, która właśnie wywalczyła kwalifikację olimpijską. – Liczę, że młodzi sportowcy pójdą jej śladem – mówił Prezydent RP. Jest to olbrzymi sukces uczennicy III Liceum Ogólnokształcącego i  całej społeczności szkolnej przy ulicy Nadrzecznej.

Utalentowana 17-letnia łyżwiarka szybka KS Pilica Tomaszów Maz., bronić będzie barw Polski na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang 2018r. Karolina znalazła się w składzie 20-osobowej reprezentacji kraju, który podał oficjalnie Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego. To ogromny sukces młodziutkiej panczenistki, której fachowcy wróżą wielką międzynarodową karierę.
W amerykańskim Salt Lake City i w Calgary bardzo udanie startowała Karolina ustanowiła nowe rekordy Polski juniorek na 1000 – 1.17,12 i 3000 m – 4.03,45, a na 500 m wynikiem 40,03 pobiła rekord życiowy, wyprzedzając wszystkie pozostałe reprezentantki Polski. Te wyniki przesądziły o powołaniu jej na imprezę o której marzą wszyscy sportowcy. Karolina wystartuje na dystansie 3000, dodatkowo na 1000 metrów jest przewidziana jako zawodniczka rezerwowa.
Brawo Karolina!

Foto:Dariusz Kwapisiewicz.

Podobne