Nasi uczniowie tuż za pudłem w eliminacjach MP w CS:GO

Nasi uczniowie tuż za pudłem w eliminacjach MP w CS:GO

Drużyna ZSP nr 8 w składzie Filip Miksa, Bartłomiej Wójciak (c), Ernest Belica, Fabian Franczak i Maciej Pająk zajęła IV miejsce w eliminacjach do Mistrzostw Polski w drużynowych zawodach „Counter Strike: Global Offensive” szkół ponadgimnazjalnych. Zawody odbywały się w dniach 1-2 grudnia 2017 w Kutnie.

Nasi chłopcy dzielnie walczyli przez dwa kolejne dni turniejowe. Piątkowe zmagania przyniosły najwięcej emocji, gdyż nasi zawodnicy stoczyli wówczas najwięcej pojedynków. Emocje sięgnęły zenitu w pojedynku o awans do półfinału, w którym nasza drużyna zmierzyła się z ZS we Wroniu. Rywalizacja trwała prawie 3 godziny i obie drużyny potrzebowały aż trzech dogrywek. W rezultacie, to nasi chłopcy zachowali więcej zimnej krwi i przechylili szale zwycięstwa na swoją korzyść.

W drugim dniu w rozgrywkach półfinałowych spotkały się już najmocniejsze drużyny. Nasi zawodnicy zdawali sobie sprawę z faktu, że trudno będzie pokonać rywali. Nie poddawali się jednak i walczyli do końca mimo, że, musieli uznać wyższość TEB Edukacja Gniezno przegrywając 0:2.

Naszej drużynie należą się wielkie brawa za postawę i walkę do końca. Warto dodać, że to pierwszy występ naszej drużyny w tym składzie na zawodach tak wielkiej rangi. Czwarte miejsce w eliminacjach Mistrzostw Polski należy uznać za sukces.

Gratulacje !

Tomasz Radzikowski rozmawiał z naszymi zawodnikami – Bartkiem Wójciakiem i Filipem Miksą. Polecamy !

 

A teraz trochę faktów dla niewtajemniczonych w arkana E-Sportu.

Sport elektroniczny (e-sport, ang. electronic sports) – forma rywalizacji, w której przedmiotem działań zawodników są gry komputerowe. Rywalizacja między zawodnikami (graczami) odbywa się zarówno w formie rekreacyjnej, jak i na turniejach gier komputerowych (tzw. „pro gaming”). Historia e-sportu wiąże się ze wzrastającą popularnością rozgrywek sieciowych w grach takich jak StarCraft, Counter-Strike, Quake, Warcraft II: Tides of Darkness czy League of Legends.

Mecze rozgrywane są na żywo, a publiczność może oglądać graczy siedzących przed komputerami, zaś ich posunięcia śledzić na wielkich telebimach. Rozgrywki w internecie są wykorzystywane częściej przy eliminacjach. Formuła sportu elektronicznego przyciąga coraz większe rzesze graczy w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat, głównie dzięki niwelowaniu barier fizycznych, spotykanych w sporcie tradycyjnym, przy jednoczesnym zachowaniu poczucia rywalizacji sportowej.

Najpopularniejszym e-sportowym wydarzeniem w historii były Mistrzostwa Świata Sezonu 3 w League of Legends. Największa historyczna pieniężna pula nagród została zgromadzona w turnieju The International 2017 w grze komputerowej Dota 2 i wynosiła 24 787 916 dolarów.
Firma Newzoo oszacowała w 2016 roku, że w 2019 roku sportem elektronicznym będzie interesować się około 345 milionów osób.

Źródło: Wikipedia

Więcej informacji:

Informacje organizatora

Klasyfikacja

CIEKAWOSTKA 

Naszej drużynie towarzyszył Tomasz Radzikowski

Więcej zdjęć w naszej TUTAJ 

Podobne

Miksty siatkarskie

Miksty siatkarskie

Już po raz kolejny w naszej szkole w ostatnim tygodniu przed dwumiesięczną przerwą wakacyjną odbyły…