Kwesta „Ratujmy zabytki tomaszowskich cmentarzy”

Kwesta „Ratujmy zabytki tomaszowskich cmentarzy”

W dniu 1 listopada 2017 r. uczniowie z klas 3TA i 2TA Adriana Ornafa, Monika Siwek, Kinga Rybak, Wiktoria Pysklak oraz Damian Pecyna wraz z nauczycielkami Elżbietą Rodzeń i Katarzyną Sikorą brali udział w jubileuszowej – XX Tomaszowskiej Kweście Cmentarnej „Ratujmy zabytki tomaszowskich cmentarzy”.

W tym roku dzięki pracy wolontariuszy i ofiarności tomaszowian uzbierano 6.033,44 zł i 1,83 euro.

Jak wcześniej informowaliśmy z środków zebranych w tegorocznej Kweście Towarzystwo Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego planuje wykonać renowację dwóch nagrobków na cmentarzu katolickim:
– nagrobek śp. ppor. Eugeniusza Berezowskiego wraz z obejściem grobowym rodziny Kozaneckich, znajdujący się w kwaterze IX na cmentarzu katolickim przy ul. Smutnej,
– nagrobek śp. Marcina Willicha, mieszkańca Tomaszowa Mazowieckiego, znajdujący się w kwaterze VII cmentarza katolickiego przy ul. Smutnej w Tomaszowie Mazowieckim. Jest to jedyny żeliwny nagrobek z końca XIX wieku jaki zachował się na cmentarzu w Tomaszowie Mazowieckim.
Przed Świętem Zmarłych członkowie Szkolnego Centrum Wolontariatu naszej Szkoły wykonali prace porządkowe na grobach przewidywanych do renowacji z datków tegorocznej Kwesty.

W imieniu koordynatora Tomaszowskiej Kwesty – Pana Mariana Fronczkowskiego.
DZIĘKUJEMY ZA KWESTOWANIE I WYKONANIE PRAC PORZĄDKOWYCH
Elżbieta Rodzeń i Katarzyna Sikora

Podobne

Akcja Szczoteczka

Akcja Szczoteczka

Na wiosnę wolontariusze ZSP nr 8 pod kierunkiem p. Anety Albrecht- Geszcz w ramach edukacji…