XX Kwesta Cmentarna w Tomaszowie Mazowieckim

XX Kwesta Cmentarna w Tomaszowie Mazowieckim

 „RATUJMY ZABYTKI TOMASZOWSKICH CMENTARZY”

Informujemy, że nagrobki  zasłużonych tomaszowian,  którymi opiekują się wolontariusze

z naszej Szkoły są planowane do renowacji 2018 r. W tym celu 1 listopada 2017 roku będą zbierane datki pieniężne w ramach XX Kwesty Cmentarnej w Tomaszowie Mazowieckim.

Nasi uczniowie : Kinga Rybak, Monika Siwek, Adrianna Ornafa, Wiktoria Pysklak, Damian Pecyna, oraz nauczycielki Katarzyna Sikora i Elżbieta Rodzeń w godzinach 9.00 – 11.00 będą kwestowali przy bramie V – wejście na cmentarz katolicki od ulicy Ugaj(na wprost kaplicy).

Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły do wrzucania datków pieniężnych do puszek naszych wolontariuszy.

 

Nagrobek śp. ppor. Eugeniusza Berezowskiego wraz z obejściem grobowym rodziny Kozaneckich

w kwaterze IX na cmentarzu katolickim przy ul. Smutnej w Tomaszowie Mazowieckim.

Ppor. E. Berezowski był nauczycielem i żołnierzem ochotnikiem wojny 1920 r. Jako adiutant 128 ochotniczego pułku Strzelców kaniowskich poległ w walce z bolszewickimi najeźdźcami.

Nagrobek śp. Marcina Willicha, w kwaterze VII cmentarza katolickiego przy ul. Smutnej

w Tomaszowie Mazowieckim. Jest to jedyny żeliwny nagrobek z końca XIX wieku jaki zachował się na cmentarzu w Tomaszowie Mazowieckim.

Marcin Willich w drugiej połowie XIX wieku mieszkał przy Rynku Św. Józefa ( obecnie Pl. Kościuszki 19). W podwórku tej posesji miał skład win a od frontu winiarnię.

Podobne

Akcja Szczoteczka

Akcja Szczoteczka

Na wiosnę wolontariusze ZSP nr 8 pod kierunkiem p. Anety Albrecht- Geszcz w ramach edukacji…