Najlepsi w Turnieju Strzeleckim Honorowych Krwiodawców

Najlepsi w Turnieju Strzeleckim Honorowych Krwiodawców

W sobotę 7 października 2017r. odbył się VIII Tomaszowski Turniej Strzelecki Honorowych Krwiodawców PCK. Miejscem zawodów była już tradycyjnie Strzelnica Ligi Obrony Kraju przy ul. Św. Antoniego 114 w Tomaszowie Mazowieckim.

Do sportowej rywalizacji przystąpiło 8 drużyn reprezentujących Kluby HDK-PCK: „Kropla Życia”, „Krewniacy” OSP Kamień, Węzeł PKP Idzikowice, I LO, ZSP nr 1, ZSP nr 3 i ZSP nr 8. Zaplanowano dwie konkurencje w kategorii drużynowej i Prezesów Klubów/Opiekunów.

Wszyscy strzelali z karabinu małokalibrowego kbks do tarczy TS 8 z odległości 50 m w postawie strzeleckiej leżącej bez podpórki. Każdy z uczestników oddawał 3 strzały próbne + 10 ocenianych.

W klasyfikacji zespołowej bezkonkurencyjni byli reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 w składzie: p.Karolina Dela (99/100pkt.), p.Piotr Dębicki (97/100 pkt.) i Kacper Borkowski (93/100pkt).
Również w klasyfikacji indywidualnej podobnie jak w ubiegłym roku najlepsze wyniki osiągnęli przedstawiciele Klubu HDK-PCK z Nadrzecznej- p.Karolina Dela i p.Piotr Dębicki.

Zwycięzcy w kategorii zespołowej:

1. ZSP nr 8-289 pkt.
2. „Kropla Życia I ”-264 pkt.
3. „Krewniacy” OSP Kamień-252 pkt.

Zwycięzcy w kategorii Prezesów Klubów/Opiekunów:

1.Dariusz Charkiewicz(„Kropla Życia”)-94 pkt.
2.Piotr Dębicki (ZSP nr 8)-90 pkt.
3.Sylwia Buczyńska (ZSP nr 3)-85 pkt.

Sędzią głównym zawodów była p.Monika Malczewska, a koordynatorem strzelań był p.Dominik Adamkiewicz oraz członkowie organizacji Strzelec Tomaszów Mazowiecki Jednostka 1002. Pamiątkowe puchary i nagrody wręczała Prezes OR PCK p.Małgorzata Snopek.
Organizatorem zawodów był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Tomaszowie Maz., Liga Obrony Kraju Koło Tomaszów Mazowiecki i Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki.

 

 

 

Podobne