Egzamin zawodowy na Nadrzecznej – TAK

Egzamin zawodowy na Nadrzecznej – TAK

20 czerwca 2017 w Technikum nr 6 odbył się pierwszy (od wielu lat) egzamin zawodowy.

Technikum architektury krajobrazu w szkole na Nadrzecznej działa od 2015 roku. 20 uczniów uczy się m.in. dobierania roślin, projektowania i pielęgnacji ogrodów pod czujnym okiem Pań: Alicji Barszczyk – egzaminatora egzaminu zawodowego w zawodzie technik architektury krajobrazu oraz  Katarzyny Sikory – doktor inż. inżynierii chemicznej i ochrony środowiska.

Pracę uczniów można zauważyć w zmieniającym się terenie wokół szkoły. Przygotowano projekt zagospodarowania terenów zielonych przy szkole, a teraz stopniowo uczniowie klasy II TA go realizują.

Zdolności plastyczne uczniów klasy I i II technikum architektury krajobrazu widać również w przygotowywanych dekoracjach na szkolnych uroczystościach.

Egzamin zawodowy to w technikum bardzo ważny element wykształcenia. Zdobycie zawodu technik architektury krajobrazu nie jest proste. Należy zdać egzaminy zawodowe w dwóch kwalifikacjach R.21 -Projektowanie, urządzanie i pielęgnacja roślinnych obiektów architektury krajobrazu oraz  R.22. Organizacja prac związanych z budową oraz konserwacją obiektów małej architektury krajobrazu.

W poniedziałek nasi uczniowie podejdą do drugiej części egzaminu w kwalifikacji R.21- części praktycznej.

Za wszystkie egzaminy trzymamy mocno kciuki!

POWODZENIA

Wszystkie zdjęcia wykonano przed egzaminem przed uruchomieniem procedur egzaminacyjnych.

 

 

Podobne