Dzień Europejski na Nadrzecznej

Dzień Europejski na Nadrzecznej

„Każdy mit jest jakąś wersją prawdy”
Margaret Atwood

Kolejna edycja szkolnego Dnia Europejskiego już za nami. Ta cykliczna impreza, w czasie której poznajemy kulturę narodów naszego kontynentu, jak zwykle przyniosła wiele emocji i pozwoliła na wspólną zabawę. W tym roku motywem przewodnim spotkania było przybliżenie najdawniejszych tradycji naszego Kontynentu, zaklętych w przepięknych i jakże niepowtarzalnych mitach, baśniach oraz legendach.

Poszczególne klasy przygotowały inscenizację wybranej prastarej opowieści, zaprezentowały tradycyjne potrawy wylosowanego państwa, a także wykonały widokówkę promującą walory określonego miejsca.
Najważniejsze było jednak zaangażowanie wszystkich uczestników projektu i wspólna zabawa – zwłaszcza, że mogła ona odbyć się w Dzień Dziecka.

W trakcie naszych podróży w czasie i przestrzeni odbył się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. 10 osób wykazało się refleksem i znajomością zagadnień unijnych, co zaowocowało otrzymaniem atrakcyjnych nagród.

Komisja w składzie p.Wioletta Madej, p. Monika Migała oraz p. Anita Drążkiewicz z uznaniem przyjęła prezentacje poszczególnych zespołów.
Najlepiej przygotowała się klasa II TA, prezentująca Grecję. Na II miejscu uplasowała się klasa II B, która promowała Włochy. III miejsce zajęli uczniowie klasy IB, przedstawiający Wielką Brytanię.
Uczniowie mieli też okazję wyboru hitu naszego spotkania. Bezkonkurencyjna okazała się piosenka hiszpańska.
Nasze spotkanie, a właściwie wspólna podróż w świat mitów, archetypów i symboli dobiegła końca. Dostarczyła wszystkim wielu wrażeń, równocześnie po raz kolejny pokazała, jacy w swej europejskiej jedności jesteśmy odmienni i różnorodni!

Dziękujemy klasom i wychowawcom za przygotowanie prezentacji, p. J. Chojnackiemu za fotorelację oraz uczniom prowadzącym imprezę: Andrei Walczak i Filipowi Dąbrowskiemu, a także odpowiedzialnym za nagłośnienie Jakubowi Dworakowi i Michałowi Zającowi.

Organizatorzy: M. Morga, A. Kowalska, W. Madej, A. Barszczyk.

Więcej zdjęć w naszej GALERII TUTAJ

Podobne

GWIEZDNY KRĄG

GWIEZDNY KRĄG

Zapraszamy uczniów ZSP nr 8  do udziału w XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej.…